Matthew McConaughey zapowiada autobiografię

Matthew McConaughey zapowiada autobiografię i z pewnością jest to doskonała wiadomość dla wszystkich fanów popularnego aktora. Wiele wskazuje na to, że książka ukaże się jeszcze w tym roku. Wszystko jednak zależy od tego, czy planów wydawniczych nie pokrzyżuje sytuacja pandemiczna na świecie. Ponieważ jak już się przekonaliśmy, niejedna wyczekiwana premiera tego roku została przesunięta właśnie z powodu koronawirusa. Tymczasem sam autor, Matthew McConaughey, zdradził fanom kilka interesujących szczegółów na temat najnowszego projektu.

Matthew McConaughey zapowiada autobiografię

Matthew McConaughey zapowiada autobiografię – co wiemy?

Matthew McConaughey to amerykański aktor i scenarzysta, którego widzowie kojarzą m.in. z takich produkcji jak: Jak stracić chłopaka w 10 dni, Interstellar czy Dżentelmeni i Witaj w klubie. Za udział w tej ostatniej produkcji otrzymał Oscara w kategorii „aktor pierwszoplanowy”. Poza tym na koncie ma on mnóstwo innych prestiżowych nagród i wyróżnień.

Książka nosi tytuł Greenlights i jak się okazuje, będzie to nie tylko autobiografia autora. Ponieważ lektura ma stanowić również poradnik, który pomoże czytelnikom odnaleźć własną drogę. Jak zaznacza autor, w zapowiadanej publikacji odbiorcy znajdą zabawne anegdotki i historie, które aktor spisywał przez ostatnie 35 lat. Wszystko to będzie składało się na szerszą opowieść o dorastaniu, pasji, a także marzeniach i przede wszystkim – o życiu w świetle reflektorów. Oto co sam McConaughey mówi o najnowszym przedsięwzięciu:

Odkąd nauczyłem się pisać, prowadzę dziennik. Zapisuję wszystko, co mnie nakręca, obrzydza, rozśmiesza, sprawia, że płaczę i sprawia, że w nocy nie mogę zasnąć.

Poza tym, jak sam zaznacza, zależało mu bardzo na tym, by Greenlights nie była typową autobiografią gwiazdy. Zadbał więc o to, by publikacja przyniosła dodatkowe korzyści czytelnikom. Szczególnie zależało mu na fakcie, by odbiorcy zyskali nowe spojrzenie na otaczającą ich rzeczywistość.

Premiera autobiografii aktora przewidywana jest na 20 października 2020 roku. Niestety na ten moment nie wiemy, czy książka pojawi się także na polskim rynku. Jeśli jednak się to zmieni, od razu was o tym poinformujemy. Dajcie nam znać, czy sięgnęlibyście po tę publikację!

Tymczasem wszystkich zainteresowanych książkami biograficznymi, odsyłamy tutaj.