matthew_weiner_2011_shankboneMatthew Weiner szerokiej publiczności dał się poznać jako twórca serialu Mad Men. Tym razem będziemy mieli okazję poznać go z nieco innej strony. Już w przyszłym roku na rynku wydawniczym ma ukazać się książka napisana przez samego Weinera.

Matthew Weiner i Heather, the Totality

Debiutancka powieść autora serialowego hitu nosić będzie tytuł Heather, the Totality. Dystrybucją książki ma zająć się wydawnictwo Little, Brown and Company. Wydawcy pisarza zapowiadają, że historia przez niego stworzona ma alegoryczne znaczenie. Ponadto, utrzymana jest w mrocznym tonie. Akcja powieści toczy się w czasach współczesnych. Tłem jest nowojorski Manhattan. Bohaterowie to trójka ludzi z kompletnie różnych światów. W pogoni za idealnym dzieckiem ich drogi skrzyżują się. Ale nic nie wskazuje na to, że miałoby być to bezkolizyjne spotkanie.

Judy Clain, która jest redaktorką naczelną oraz wiceprezes wydawnictwa Little, Brown and Company o bohaterach owej powieści mówi następująco: Są bardzo skomplikowani, wytrąceni z równowagi przez swoje wady i niemal doprowadzeni do szaleństwa przez własne lęki.

Również sam autor komentuje swój debiut literacki: Dla mnie, jako osoby, dla której literatura zawsze była istotna, jedyną fajniejszą rzeczą niż pisanie „Heather, the Totality” jest fakt, że opublikuje ją „Little, Brown and Company”. Nie mogę sobie wyobrazić lepszego początku mojej pisarskiej drogi.

Jesteśmy pewni, że Matthew Weiner miło zaskoczy fanów. Czekamy więc z niecierpliwością na dokładną datę premiery książki pt. Heather, the Totality. Oczywiście o wszystkim będziemy informować was na bieżąco. My ze swojej strony życzymy równie dużego sukcesu jak w przypadku serialu Mad Men. A czy wy sięgniecie po Heather, the Totality?