EventyPolecamyWydarzenia literackie

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie 2017 i dlaczego trzeba tam być

Międzynarodowe targi książki w Krakowie 2017

Targi Książki w KrakowieUwielbiam klimat, który towarzyszy targom książki, czy to w Warszawie, czy w Białymstoku, czy w Krakowie. To naprawdę niesamowite uczucie, kiedy otaczają nas książki, wystawcy i inni Czytelnicy. 🙂 Wydaje się, że to świat stworzony dla książkoholików, w którym czujemy się jak w domu. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie 2017 to wydarzenie dużego formatu, z głośnymi nazwiskami takimi jak Camilla Läckberg i Brittainy C. Cherry, a oprócz tego mnóstwem stoisk z uwielbianymi przez nas wydawnictwami i księgarniami, gdzie możemy porozmawiać o książkach z osobami, które przygotowują, dostarczają, wybierają książki, które pojawiają się później na polskim rynku. Sprawdźcie, dlaczego na targach książki w Krakowie po prostu trzeba być.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie 2017 – znane nazwiska 

Targi KrakówZacznijmy od nazwisk. Tegoroczne Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie 2017 przyciągnęły w tym roku wielkie, światowe nazwiska autorów jednych z najpopularniejszych książek na świecie: Camilla Läckberg – znana z kryminalnej Saga o Fjällbace, Brittainy C. Cherry, znana z serii Żywioły i Nicholas Sparks, znany głównie z zekranizowanej książki: Pamiętnik, która przyniosła mu międzynarodową sławę i rozgłos.

Na targach pojawią się nie tylko międzynarodowi autorzy książek, ale także wielu polskich bestsellerowych autorów w tym: Remigiusz Mróz, Elżbieta Cherezińska, Katarzyna Bonda i inni. Pełną listę autorów znajdziecie tutaj.

Powiązane: TARGI KSIĄŻKI KRAKÓW 2017 JUŻ 26 PAŹDZIERNIKA! 

Zniżki, zniżki, zniżki

Targi

źródło: Instytut Książki

Oczywiście targi to nie tylko możliwość zobaczenia z bliska znanych autorów książek, ale także szansa na nabycie wielu tytułów w rewelacyjnie niskich cenach. Nikt z odwiedzających nie wychodzi z targów książki z pustymi rękami. Jak można zaoszczędzić i gdzie szukać okazji? Najlepszym sposobem jest czytanie banerów, informacji, które pojawiają się przy stoiskach. Wystawcy zwykle informują, na jakie rabaty możemy liczyć. Warto szczególnie odwiedzić stoisko księgarni TaniaKsiazka.pl, gdzie pojawią się książki w wyjątkowo okazyjnych cenach. Ponadto księgarnia przygotowała na tę okazję specjalne gadżety dla książkoholików. Jakby tego było mało stoisko C79, które zajmuje księgarnia, odwiedzą specjalni goście: m.in. znany Youtuber Paweł Opydo i Elżbieta Cherezińska autorka serii Odrodzone Królestwo.

Międzynarodowe targi książki w Krakowie 2017 – moc wydarzeń towarzyszących

Pełen program towarzyszący targom znajdziecie w tym miejscu. Wydarzeń jest tak wiele, że naprawdę trudno jest wybrać kilka. Oprócz spotkań z autorami możecie liczyć na liczne wystawy, warsztaty i prezentacje. Oczywiście na targach pojawi się także niezwykle dużo atrakcyjnych wydarzeń dla najmłodszych, chociażby Bajkowe studio nagrań Radia Kraków, czyli czytanie i nagrywanie wybranych bajek z  wydawnictw dziecięcych, czy warsztaty pt.: Ulep z gliny swojego ulubionego bohatera literackiego.

W tym miejscu znajdziecie wszystkie niezbędne informacje praktyczne dotyczące targów, czyli gdzie kupić bilet, w jakiej cenie, dokładny adres imprezy i plan dojazdu. Do zobaczenia na targach!

targi