Stephen King - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Fabuła powieści pt. The Outsider autorstwa Stephena Kinga, jak do tej pory pozostawała wielką tajemnicą. Czytelnicy na całym świecie wiedzieli jedynie, że jest to nowa powieść mistrza grozy, której premiera przewidywana jest na 5 czerwca przyszłego roku. Teraz jednak mamy świetną wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości pisarza. Fabuła powieści pt. The Outsider jest już znana i z radością podzielimy się z Wami szczegółami.

Fabuła powieści pt. The Outsider – 576 stron mrocznej historii

W miejskim parku zostają odnalezione zwłoki jedenastoletniego chłopca. Wszystkie ślady wskazują na to, że został zaatakowany i brutalnie zamordowany. Zebrane dowody, odciski palców i ślady DNA, precyzyjnie wskazują oprawcę. Jest nim najpopularniejszy w mieście trener baseballu – Terry Maitland. Śledczy są zszokowani tym odkryciem. Bo Maitland od wielu lat cieszy się nieskazitelną opinią. Spełnia się również, jako mąż i kochający ojciec dwóch córek.

Fabuła powieści pt. The Outsider. Stephen King - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

http://film.org.pl

Sprawa wydaje się jasna i prosta, detektyw Ralph Anderson nie ma żadnych wątpliwości. Wszak ślady na miejscu zbrodni były jednoznaczne. Zarządza on natychmiastowe i publiczne aresztowanie trenera. Nie ma zamiaru zwlekać, zwłaszcza że jego syn również niegdyś trenował pod okiem Maitlanda. Jednak jak się okazuje, sprawa nie jest jednoznaczna i zakończona. Terry nie przyznaje się do winy. Wydaje się też, że ma mocne alibi. Na swoją obronę przedstawia materiał filmowy, który dowodzi, że w chwili popełnienia zbrodni, był w zupełnie innym mieście. Ralph Anderson jest jednak głuchy na ten argument i Maitland ląduje w więzieniu.

Jak zapowiada wydawnictwo pisarza, King skonstruował mroczną intrygę, opierającą się na wyścigu z czasem. Policja musi jak najszybciej zidentyfikować sprawcę, który w całym kraju zostawia po sobie ofiary. Historia przepełniona jest nie tylko grozą i dramaturgią. Według zapowiedzi najbardziej interesujący i godny uwagi ma być wątek psychologiczny.

Cóż, nie pozostaje nam nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na premierę książki. Do tego czasu wszystkim, którzy nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z twórczością Kinga, polecamy książki dostępne na polskim rynku.

Wszystkie powieści Stephena Kinga znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!