Ciekawostki o książkachZapowiedzi i nowości

Premiera książki „Mitologia nordycka” Neila Gaimana już w 2017 roku!

800px-Gaiman,_Neil_(2007)To doskonała wiadomość dla wszystkich fanów tego wybitnego, angielskiego pisarza. Tym razem autor poświęcił swój czas na zgłębianie wiedzy dotyczącej mitologii nordyckiej. Dzięki temu, już w lutym 2017 roku, do sprzedaży trafi książka Mitologia nordycka, która będzie jego autorską interpretacją owych mitów.

Neil Gaiman w najnowszej książce ponownie przedstawi czytelnikom świat znany mitologii nordyckiej. Wśród bohaterów powieści spotkać będzie można istoty niezwykłe, takie jak elfy, demony, bogowie, krasnoludy czy giganty, ale nie zabraknie również ludzi. Pojawią się także znani mieszkańcy Asgardu czyli Odyn i Thor. To jednak nie wszystko. Autor wykorzystał także motyw końca świata, który znany jest pod nazwą Ragnarök, czyli ostateczna walka bogów z olbrzymami.

Nad Mitologią nordycką autor pracował już od 2011 roku. Zadania tego podjął się po otrzymaniu propozycji od wydawnictwa W.W. Norton. Neil Gaiman w oświadczeniu napisał: Uzyskać możliwość opowiedzenia na nowo mitów i poematów, jakie odziedziczyliśmy z mitologii nordyckiej, było prawie zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe. Przy czym wyraził głęboką nadzieję, że owa książka zadowoli nie tylko swoim poziomem naukowym, ale również usatysfakcjonuje miłośników wątków fabularnych.

Mitologie w życiu Gaimana towarzyszyły mu od dziecka, a ich wpływ dostrzec można bez wątpienia w jego dotychczasowej twórczości. Wystarczy przytoczyć tytuły takie jak Sandman, Amerykańscy bogowie czy Odd i Lodowi Olbrzymi. Jako siedmiolatek przeczytał on komiks Jacka Kirby’ego o Thorze, a w późniejszym czasie przerzucił się na mitologie skandynawskie. Najnowsza książka Mitologia nordycka to swoisty powrót do korzeni, gdzie Neil Gaiman wykorzystuje najpopularniejsze podania z Północy i poddaje je własnej interpretacji.

Przypominamy, że premiera przewidywana jest na luty 2017 roku. Czekamy z niecierpliwością!