Moja znikająca połowa – sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Moja znikająca połowa to pozycja, która zainteresuje wszystkich miłośników twórczości Brit Bennett. Ponieważ prezentowana dziś książka to nic innego jak właśnie nowa pozycja tej autorki. Co więcej, mamy już potwierdzone informacje, że tytuł ten pojawi się na polskim rynku. A to wszystko za sprawą wydawnictwa Agora. Premiera najnowszej publikacji pisarki na naszym rynku przewidywana jest na październik 2020 roku. Poza tym warto tutaj wspomnieć, że HBO nabyło prawa do ekranizacji książki i zamierza przekształcić tę historię w serial. Czego możecie się spodziewać po tej pozycji? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Moja znikająca połowa – sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Moja znikająca połowa – kilka słów o najnowszej historii Bennett

Bohaterkami tej powieści są bliźniaczki Desiree i Stella Vignes z Głębokiego Południa, które dorastały w latach 50. Obie też wychowywały się w miejscowości, gdzie czarnoskórzy starają się wychodzić za osoby o bielszej karnacji. Ponieważ dzięki temu ich potomstwo z pokolenia na pokolenie będzie o coraz jaśniejszej karnacji.

Pewnego dnia dziewczynki stają się świadkami linczu na ich ojcu, dokonanego przez grupę białych mężczyzn. Dla obu to traumatyczne wydarzenie jest katalizatorem do dwóch zupełnie różnych życiowych ścieżek. Jedna wyjdzie za mąż za mężczyznę o najciemniejszym kolorze skóry, jakiego zdoła znaleźć. Tymczasem druga wyjedzie, by wieść życie białej kobiety. Będzie miała białego męża, który nic nie wie o jej przeszłości. Jednak nawet tysiące mil i kłamstw nie są w stanie rozdzielić losów bliźniaczek. Co stanie się, kiedy skrzyżują się losy ich córek?

Oto co sama pisarka ma do powiedzenia na temat najnowszej książki:

Pomysł na książkę zrodził się z rozmowy, którą przeprowadziłam z matką. Pewnego dnia tak od niechcenia opowiedziała mi o mieście, które zapamiętała z dzieciństwa w Luizjanie, gdzie wszyscy zawierali małżeństwa mieszane, aby ich dzieci z każdym pokoleniem stawały się coraz jaśniejsze. Chciałam w pewnym sensie zgłębić ideę takiego miejsca. Interesował mnie pomysł, że te bliźniaczki są identyczne i jedna w zasadzie staje się biała, ponieważ deklaruje, że jest biała, a druga jest czarna, ponieważ takiej deklaracji nie czyni. Jest w tym aspekt, który pokazuje, jak kruche są te kategorie. Jeśli ktoś potrafi odgrywać białą osobę i dzięki temu staje się biały, to co to właściwie znaczy być białym, czarnym czy kimkolwiek?

Dajcie nam koniecznie znać, czy sięgniecie po książkę pt. Moja znikająca połowa. Tymczasem tutaj znajdziecie e-book autorki pt. Matki.