Moje życie, moja muzyka - autobiografia Ennio Morricone. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Być może część z Was wybiera się na koncert Ennio Morricone, który odbędzie się dziś (19 stycznia) w Krakowie. Przy okazji tego wydarzenia, chcę zwrócić Waszą uwagę na bardzo ciekawą książkę. Od końca października na półkach księgarń możecie znaleźć najnowszą autobiografię mistrza – Moje życie, moja muzyka, która w Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa Mando.

Moje życie, moja muzyka - autobiografia Ennio Morricone. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Moje życie, moja muzyka – autobiografia geniusza

Ta książka powstała na kanwie rozmowy Ennia Morricone z innym włoskim kompozytorem – Alessandrem De Rosa. Wyłania się z niej autoportret geniusza, który zmienił oblicze muzyki filmowej.

Czy wiecie, że Ennio Morricone podczas swojej ponad sześćdziesięcioletniej kariery stworzył muzykę do ponad 500 filmów i spektakli? Co więcej, płyty z muzyką filmową jego autorstwa sprzedały się w ponad 70 milionach egzemplarzy. Jego soundtracki były wielokrotnie nagradzane (w tym Oskarem w 2016 roku za muzykę do filmu „Nienawistna ósemka” Quentina Tarantino).

W tym roku mistrz skończy 90 lat i nadal aktywnie tworzy i koncertuje. Podobno zaczął komponować już jako sześciolatek.

Z autobiografii Moje życie, moja muzyka dowiemy się więcej o życiu Ennia Morricone, który opowie nam między innymi o swoich początkach kompozytorskich i współpracy z najważniejszymi reżyserami: Bertoluccim, Almodóvarem czy Tarantino. Tym samym genialny kompozytor wprowadzi swoich czytelników w kulisy filmowego show-biznesu. Zdradzi też, kto nie chciał z nim współpracować, a komu on sam odmówił.

Jestem pewna, że ta niezwykle barwna i pełna ciekawych anegdot opowieść zaskoczy niejednego melomana.

Morricone opowiada też o swoim życiu rodzinnym, o żonie i głośnym procesie o plagiat.

Sam mistrz twierdzi, że Moje życie, moja muzyka to najlepsza ze wszystkich książek, które powstały na jego temat, że jest: najbardziej autentyczna i szczegółowa, najlepiej dopracowana. I najbliższa prawdzie.

Książkę polecam wszystkim czytelnikom, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o tym wybitnym twórcy. Autobiografia spodoba się nie tylko miłośnikom muzyki klasycznej czy filmowej. Powinni też sięgnąć po nią ci, których interesują historie o determinacji w dążeniu do realizacji marzeń. Opowieść Ennia Morricone o swoim życiu i karierze dla wielu może okazać się inspiracją.

Autobiografię kompozytora, Moje życie, moja muzyka, możecie zamówić w tym miejscu.

A teraz posłuchajcie kompozycji, za którą Ennia Morricone nagrodzono Oskarem: