Mróz, Żulczyk... Netflix planuje nowe adaptacje polskich książek

Netflix ogłosił swoje plany na serialową przyszłość. Oczu i uszu powinni nadstawić zwłaszcza fani pisarstwa Remigiusza Mroza i Jakuba Żulczyka. Produkcje na podstawie ich książek to zaledwie część zapowiedzianych nowych adaptacji.

Mróz, Żulczyk... Netflix planuje nowe adaptacje polskich książek

Netflix – nowe adaptacje polskich książek

Wraz z otwarciem nowego biura Netfliksa w Warszawie, pojawiła się informacja o nowych inwestycjach w polskie produkcje, które w niedalekiej lub nieco dalszej przyszłości mają zawojować uwagę widzów jednej z najpopularniejszych platform streamingowych na świecie.

Detektyw Forst – serial na podstawie książek Remigiusza Mroza

Po popularności (co prawda nienetfliksowego) serialu z Joanną Chyłką, chyba nie ma co się dziwić, że filmowcy zacierają ręce na widok innych serii Remigiusza Mroza.

Tym razem na tapet wzięto rozgrywającą się w górskiej scenerii serię kryminałów z komisarzem Forstem. Wiadomo już, że w tytułową postać wcieli się Borysz Szyc.

Książki z serii z komisarzem Forstem znajdziecie tutaj.Ekspozycja - pierwszy tom serii z komisarzem Forstem Remigiusza Mroza

Serial inspirowany powieścią Jakuba Żulczyka

W planach jest także realizacja serialu, którego scenariusz powstał na podstawie powieści Informacja zwrotna Jakuba Żulczyka.

To opowieść o muzyku rockowym, alkoholiku, który wyrusza na poszukiwanie zaginionego syna. Będzie przemierzać nie tylko szemrane zakamarki Warszawy, ale też własnej pamięci. W roli Marcina Kani Arkadiusz Jakubik.

Jeżeli jeszcze nie znacie książki, to warto po nią sięgnąć: Informacja zwrotna.Informacja zwrotna - na jej podstawie Netflix robi serial

Coś dla miłośników romansów

Możemy też liczyć na adaptacje książek nieco lżejszego kalibru. Dla tych z Was, którzy lubią od czasu do czasu (a może nawet częściej) dać się pochłonąć romantycznym historiom Netflix ma w planach adaptację romansu Dzisiaj śpisz ze mną Anny Szczypczyńskiej (książkę znajdziecie w tym miejscu).

Adptacje polskich książek na Netflixie - Dzisiaj śpisz ze mną w planach

Pan Samochodzik, czyli powrót do czasów dzieciństwa

A coś dla fanów historii przygodowych? Pamiętacie jeszcze Pana Samochodzika? To taki polski Indiana Jones czasów PRL-u.

Jak nie pamiętacie, to Netlix zamierza Wam przypomnieć. Zabiera się za adaptację książki Pan Samochodzik i templariusze Zbigniewa Nienackiego. Kogo zobaczymy w tytułowej roli granej przed laty przez Hansa Klossa… to znaczy Stanisława Mikulskiego? Na razie nie wiadomo. Jestem ciekawa, czy twórcy połaszą nie na odświeżenie i uwspółcześnienie tej klasycznej już powieści przygodowej dla młodzieży.

Książki z serii Pan Samochodzik znajdziecie tutaj.

Pan Samochodzik i templariusze - Netflix robi serial na podstawie polskiej klasyki przygodowej dla młodzieży

Na które z tych produkcji czekacie?

Sprawdź też: