R.I.P. - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Nagroda Wielkiego Kalibru za rok 2016 R.I.P. - zobacz na TaniaKsiazka.plNagroda Wielkiego Kalibru za rok 2016 przyznana, a jej szczęśliwym posiadaczem został Mariusz Czubaj. Autor wspomniane wyróżnienie otrzymał za książkę pt. R.I.P., okrzykniętą najlepszą polską powieścią kryminalną w minionym roku.

Pisarz odebrał nagrodę 27 maja na uroczystej gali, która odbyła się we Wrocławiu podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału. W ręce zwycięzcy powędrowało aż 25 tysięcy złotych, które Czubaj będzie mógł przeznaczyć na dalszy rozwój zawodowej kariery.

Nagroda Wielkiego Kalibru za rok 2016 – czym autor skradł serca Czytelników i jury?

Przede wszystkim należy tu wspomnieć, że nie jest to literacki debiut autora. Mariusz Czubaj swoją karierę pisarską zaczynał u boku Marka Krajewskiego. To z nim stworzył jeden z literackich hitów pt. Aleja samobójców. Ponadto na koncie ma on również cenioną i rozpoznawalną trylogię, gdzie opisuje przygody policyjnego profilera – Rudolfa Heinza. Nic więc dziwnego, że ta prestiżowa nagroda w końcu trafiła w jego ręce.

O czym opowiada książka pt. R.I.P.? Głównym bohaterem jest Marcin Hłasko, były policjant, zajmujący się obecnie sprawami bezpieczeństwa oraz poszukiwaniem zaginionych osób. W jego ręce trafia sprawa zniknięcia młodej dziewczyny z miasta Stare Kiejkuty. Choć sprawa ta powinna być jego priorytetem, okazuje się, że nie jest to główny powód, dla którego Hłasko wybiera się na Mazury.

Bohater opowieści ma na koncie rodzinną tragedię, którą w końcu ma nadzieję rozwiązać. Dwadzieścia sześć lat temu zaginął jego ojciec. Teraz były policjant liczy na to, że w końcu uda się mu zamknąć mroczną sprawę z przeszłości.

W tej książce Czytelnik znajdzie wszystko to, za co pokochał twórczość Mariusza Czubaja. Wraz z biegiem akcji okazuje się, że tradycyjny kryminał przybiera formę zaskakująco mrocznego westernu. Autor udowadnia, że wciąż nie wypadł z formy, a jego sukces nie jest kwestią przypadku.

Warto tutaj wspomnieć, że w walce o Nagrodę Wielkiego Kalibru pisarz pokonał ośmiu innych autorów. Zwycięzcy oczywiście serdecznie gratulujemy!

Tutaj znajdziecie nagrodzoną książkę pt. R.I.P.. Natomiast jeśli jeszcze do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością Czubaja, odsyłamy tutaj.