Najlepsze książki roku 2017

Ponad 100 tys. głosów oddali Czytelnicy w plebiscycie LubimyCzytac.pl, w ten sposób wybierając Najlepsze książki roku 2017. Sprawdźcie, czy znacie już te tytuły, a jeśli nie, koniecznie po nie sięgnijcie.

Jak zawsze - kup na TaniaKsiazka.plNajlepsze książki roku 2017: Jak zawsze Zygmunt Miłoszewski

W kategorii Literatura Piękna liczbą 2 169 głosów zwyciężyła najnowsza powieść Zygmunta Miłoszewskiego Jak zawsze. Ta historia opowiada o pewnym małżeństwie z wieloletnim stażem, które już jest nieco znużone monotonią swojego związku. Dostają szansę, żeby cofnąć się w czasie i dokonać innych życiowych wyborów, czy ponownie wybiorą siebie?

Labirynt duchów - kup na TaniKsiazka.plNajlepsze książki roku 2017: Labirynt duchów Carlos Ruiz Zafon

W kategorii Powieść historyczna zwyciężyła długo wyczekiwana powieść Labirynt duchów Carlosa Ruiz Zafona. Jest to czwarty tom bestsellerowej serii Cmentarz Zapomnianych Książek.

 

Czereśnie zawsze muszą być dwie - kup na TaniaKsiazka.plNajlepsze książki roku 2017: Czereśnie zawsze muszą być dwie Magdalena Witkiewicz

W kategorii Literatura obyczajowa i romans zwyciężyła książka Czereśnie zawsze muszą być dwie Magdaleny Witkiewicz. To historia o pewnym spadku, o pewnym domu i o tym, że człowiek tak jak czereśniowe drzewa nie może żyć w samotności.

 

Inwigilacja - kup na TaniaKsiazka.plNajlepsze książki roku 2017: Inwigilacja. Joanna Chyłka. Tom 5 Remigiusz Mróz

W kategorii Kryminał, sensacja, thriller zwyciężył piąty tom z serii z Joanną Chyłką Remigiusza Mroza. W tym odcinku przygód słynnej prawniczki, Joanna Chyłka zmierzy się z bardzo współczesnymi problemami, czyli światowym terroryzmem.

 

Duchowe życie zwierząt - kup na TaniaKsiazka.plNajlepsze książki roku 2017: Duchowe życie zwierząt Petera Wohllebena

W kategorii Literatura faktu, publicystyka zwyciężyła książka Duchowe życie zwierząt Petera Wohllebena. W tej opowieści słynny leśnik, autor Sekretnego życia drzew, udowadnia, że nie tylko rośliny mają niezwykle skomplikowane życie duchowe, ale także zwierzęta.

 

Ania - kup na TaniaKsiazka.plNajlepsze książki roku 2017: Ania Grzegorz Kubicki i Maciej Drzewicki

W kategorii Autobiografia, biografia, wspomnienia liczbą 2 037 głosów zwyciężyła książka Ania autorstwa Grzegorza Kubickiego i Macieja Drzewickiego. Biografia Ani Przybylskiej to tytuł, na który Czytelnicy czekali z wyjątkową niecierpliwością. Poznajemy w niej nie tylko nietuzinkową, utalentowaną aktorkę, ale także kochającą matkę, żonę i córkę.

 

Żerca - kup na TaniaKsiazka.plNajlepsze książki roku 2017: Żerca Katarzyna Berenika Miszczuk

W kategorii Literatura fantastyczna zwyciężyła książka Żerca Katarzyny Bereniki Miszczuk. Ta niezwykle klimatyczna opowieść o szeptuchach, nadprzyrodzonych istotach, kobiecej przyjaźni i słowiańskich wierzeniach podbiła serca polskich Czytelników.

 

Hel 3 - kup na TaniaKsiazka.plNajlepsze książki roku 2017: Hel 3 Jarosław Grzędowicz

Tym razem słynny autor Pana Lodowego Ogrodu zabiera nas do roku 2058, gdzie życie społeczeństw zostało sprowadzone jedynie do konsumpcji, a samodzielne myślenie i więzi społeczne praktycznie nie istnieją.

 

Śpiące królewny - kup na TaniaKsiazka.plNajlepsze książki roku 2017: Śpiące królewny Stephen King i Owen King

W kategorii Horror zwyciężyła książka napisana przez mistrza horroru i jego syna: Stephena i Owena Kingów. Tym razem trafiamy do świata, w którym na skutek dziwnego snu, w który zapadają kobiety, światem zaczynają rządzić mężczyźni. Jedna kobieta staje się celem nagonki, ponieważ jako jedyna… nie zasnęła.

Żółwie aż do końca - kup na TaniaKsiazka.plNajlepsze książki roku 2017: Żółwie aż do końca John Green

W kategorii Literatura młodzieżowa zwyciężyła powieść autora Gwiazd naszych wina, Johna Greena. Tym razem poznamy historię szesnastoletniej Avy, która pewnego dnia wplątuje się w rozwiązanie prawdziwej zagadki kryminalnej, której celem jest znalezienie odpowiedzi na pytanie, co się stało ze znanym miliarderem Russellem Pickettem.

 

Dwór cierni i róż - kup na TaniaKsiazka.plNajlepsze książki roku 2017:  Dwór cierni i róż. Tom 2. Dwór mgieł i furii Sarah J. Maas

Kolejny tom z serii Dwór cierni i róż młodziutkiej i niezwykle cenionej autorki Sarah J. Maas zwyciężył w kategorii: Fantastyka młodzieżowa. Poznajemy w niej dalsze losy Feyry i kolejne trudne zadania, którym będzie musiała sprostać.

 

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek - kup na TaniaKsiazka.plNajlepsze książki roku 2017: Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek Cavallo Francesca Favilli Elena

W Literaturze dziecięcej pierwsze miejsce zajęła fenomenalna książka Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Ten tytuł niesie wiele niezwykle istotnych przesłań dla dziewczynek i nastolatek, aby na przykładzie historii wyjątkowych kobiet uwierzyły w siebie i nie obawiały się sięgać po swoje marzenia.

Który tytuł już macie na swoich półkach?