Książkowe bestsellery maja 2018 w TaniaKsiążka.pl

Specjalnie dla Was sprawdziłam, po jakie książki w maju sięgano najczęściej w Księgarni TaniaKsiążka.pl. Jesteście ciekawi, jakie pozycje wydawnicze zainteresowały Czytelników? Przygotowałam Wam zestawienie, w którym uwzględniłam książkowe bestsellery maja 2018.

Książkowe bestsellery maja 2018 – beletrystyka i literatura piękna

Książkowe bestsellery maja 2018. Bieguni w TaniaKsiążka.pl1. Bieguni Olga Tokarczuk

To książka, za którą Olga Tokarczuk dostała w maju Międzynarodową Nagrodę Bookera. Nic dziwnego, że w ciągu zaledwie kilku dni ta pozycja wydawnicza wskoczyła na pierwsze miejsce zestawienia. To powieść bez granic: jej akcja toczy się na całym świecie, na różnych płaszczyznach historycznych. Motywem przewodnim Biegunów jest podróż.

Książkowe bestsellery maja 2018. Tatuażsta z Auschwitz w TaniaKsiążka.pl2. Tatuażysta z Auschwiz Morris Heather

To prawdziwa historia, której bohaterem jest Lale Sokołow, który tatuował numery więźniów w Obozie Zagłady. Te wspomnienia, spisane przez autorkę wyróżnia odwaga i hart ducha. To też opowieść o trudnej miłości, która przetrwała piekło.

Książkowe bestsellery maja 2018. Przesilenie w TaniaKsiążka.pl3.Przesilenie Katarzyna Berenika Miszczuk

Książka jest najnowszą częścią serii Kwiat paproci. Tłem opowieści jest alternatywna współczesna rzeczywistość, w której w Polsce nigdy nie przyjęto Chrześcijaństwa i nadal kultywowane są słowiańskie wierzenia. Główną bohaterką jest Gosława Brzózka, młoda lekarka.

Książkowe bestsellery maja 2018 – literatura faktu

Książkowe bestsellery maja 2018. A ja żem jej powiedziała w TaniaKsiążka.pl1. A ja żem jej powiedziała… Katarzyna Nosowska

Kasia Nosowska pisze błyskotliwie i bawi do łez. Ta książka zawiera trafne i ironiczne spostrzeżenia na np.: wpływ portali społecznościowych na życie, partnerstwo, problemy z nastolatkami. Autorka pisze też m.in. o tym, że czarny wcale nie wyszczupla i o wielu innych sprawach.

 

Książkowe bestsellery maja 2018. Dziewczyny z Dubaju w TaniaKsiążka.pl2. Dziewczyny z Dubaju Piotr Krysiak

To reportaż odsłaniający świat seks-biznesu. Autor zgłębia sprawę, o której było głośno w ostatnich latach. Krysiak pisze o kobietach, które spełniały fantazje bogatych mężczyzn. Niektóre godziły się na to świadomie, inne – zostały zwerbowane podstępem. Wśród nich były modelki, celebrytki, finalistki konkursów miss.

 

Książkowe bestsellery maja 2018. Mali bogowie 2 w TaniaKsiążka.pl3.Mali bogowie 2, Jak umierają Polacy Paweł Reszka

To kolejna po głośnej książce Mali bogowie publikacja, w której Paweł Reszka udowadnia, że Polska służba zdrowia nie działa tak, jak powinna.

Książkowe bestsellery maja 2018 – sensacja i kryminały

 

Książkowe bestsellery maja 2018. Czerwony pająk w TaniaKsiążka.pl1. Czerwony pająk Katarzyna Bonda

Ostatnia część serii kryminałów o Saszy Załuskiej – zdolnej profilerce. W tej książce córka Saszy zostaje porwana, a ona sama znika w niejasnych okolicznościach.

Książkowe bestsellery maja 2018. Zerwa w TaniaKsiążka.pl2. Seria z komisarzem Forstem, tom 5. Zerwa Remigiusz Mróz

Komisarz Wiktor Forst budzi się w szpitalu i nie pamięta co się z nim działo.  Tymczasem w samym środku sezonu turystycznego na Rysach odnaleziono okaleczone zwłoki mężczyzny.

Książkowe bestsellery maja 2018. Testament w TaniaKsiążka.pl3. Testament. Joanna Chyłka. Tom 7 Remigiusz Mróz

To kolejna powieść z serii, której główną bohaterką jest mecenas Joanna Chyłka, która ponownie zmierzy się z misternie uknutą intrygą.

Książkowe bestsellery maja 2018 – fantastyka

Książkowe bestsellery maja 2018. Otchłań w TaniaKsiążka.pl1.Otchłań. Księga 2 Peter V. Brett

To kolejna część Cyklu demonicznegoWraz ze zmierzchem na świat wychodzą bestie i demony. Nieliczni ludzie, którzy przeżyli – głównie dzięki zaklęciom ochronnym – żyją w niewielkich skupiskach. Rozpoczyna się ostateczna wojna przeciwko demonom.

Książkowe bestsellery maja 2018. Wieża Świtu w TaniaKsiążka.pl2.Szklany tron. Tom 5.5. Wieża świtu Sarah J. Maas

To najnowsza część popularnej młodzieżowej serii: SzklanyTron, której główną bohaterką jest zabójczyni Cealaenie Sardothien. Ta część opowiada o misji Chaol i Neseryn.

Książkowe bestsellery maja 2018. Dawca przysięgi w TaniaKsiążka.pl3. Archiwum Burzowego Światła. Tom 4. Dawca Przysięgi. Cześć 2 Brandon Sanderson

Podobnie jak poprzednie pozycje, które były popularne w dziale fantastyka, ta też jest kontynuacją serii Archiwum Burzowego Światła. To wciągająca, wypełniona magią historia.

Książkowe bestsellery maja 2018 – książki dla kobiet

Książkowe bestsellery maja 2018. Pokraj w TaniaKsiążka.pl1.Pokraj Adam Saramonowicz

Dobijający do czterdziestki inżynier Sebastian Rawa umawia się przez internet z dwudziestolatką. Przyjaciel namawia go, żeby udawał reżysera filmowego. Oczywiście randka wymyka się spod kontroli. Bohater zostaje wciągnięty w intrygę, w którą wplątane są przeciwstawne siły polityczne jego kraku: Pokraju.

Książkowe bestsellery maja 2018. Arabski syn w TaniaKsiążka.pl2. Arabski syn Tanya Valko

Ta książka jest kolejną częścią bestsellerowej sagi orientalnej, której akcja tyczy się na Bliskim Wschodzie. To świat niebywałego bogactwa i jednocześnie wielkiej nędzy.

Książkowe bestsellery maja 2018. Szeptucha w TaniaKsiążka.pl3. Szeptucha Katarzyna Berenika Miszczuk

To pierwsza część serii, w której poznajemy Gosławę Brzózkę. Lekarka musi przejść obowiązkową praktykę u Szeptuchy. Wyjazd na wieś zmieni jej życie i postrzeganie świata.

Książkowe bestsellery maja 2018 – książki młodzieżowe

Książkowe bestsellery maja 2018. Chłopak taki jak ty w TaniaKsiążka.pl1.Chłopak taki jak ty Ginger Scott

Josselyn Winters zmieniła się po przeżyciu dramatycznego dnia, w którym omal nie zginęła. Uratował ją Christopher, a później zniknął z jej życia. Po ośmiu latach od tragicznych wydarzeń w szkole pojawia się nowy uczeń. Joss wydaje się dziwnie znajomy.

Książkowe bestsellery maja 2018. Trzy razy ty w TaniaKsiążka.pl2. Trzy razy ty Federico Moccia

Książka jest kontynuacją bestsellera Trzy metry nad niebem. Żeby dowiedzieć jak skończy się historia Babi, Stepa i Gin, trzeba ją przeczytać. Step i Gin są coraz bliżej wzięcia ślubu. Po latach pojawia się Babi i burzy pozornie uporządkowane życie.

Książkowe bestsellery maja 2018. Cykl Niezgodna w TaniaKsiążka.pl3. Pakiet: Niezgodna, Zbuntowana, Wierna, Cztery Veronica Roth

Wydanie wszystkich tomów w jednej książce. Seria jest wydawniczym fenomenem, a jej ekranizacje – jednymi z najbardziej kasowych filmów ostatnich lat.

Książkowe bestsellery maja 2018 – książki dla dzieci

 

Książkowe bestsellery maja 2018. Ellie w TaniaKsiążka.pl1. Był sobie szczeniak. Ellie W. Bruce Cameron

Sympatyczna i wzruszająca opowieść o dzielnej i mądrej suczce.

Książkowe bestsellery maja 2018. Mądre bajki w TaniaKsiążka.pl2.Mądre bajki Agnieszka Antosiewicz

To zbiór opowieści, które przekazują dzieciom ważne prawdy o wartościach takich jak: przyjaźń, miłość, tolerancja.

Książkowe bestsellery maja 2018. Kocia Kicia w TaniaKsiążka.pl3. Kicia kocia. To moje! Anita Głowińska

Bajka dla najmłodszych, która uczy dzielenia się z przyjaciółmi.

 

 

Co sądzicie o zestawieniu majowych bestsellerów? Czy obecność niektórych książek Was zaskoczyła?