Inne światy - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Inne światy to nie lada gratka dla wszystkich miłośników nietuzinkowych historii i ciekawych koncepcji. Projekt wzbudza ogromne zainteresowanie nie tylko wśród odbiorców, ale także krytyków i innych pisarzy. Dlaczego? Ponieważ książka to zbiór opowiadań uznanych polskich autorów. Ale to nie jakiś tam zwykły zbiór… Jako źródło inspiracji do napisania tych krótkich form posłużyły obrazy Jakuba Różalskiego. Tak, tak! Wzrok Was nie myli. Jesteście ciekawi, co z tego wyszło, oraz jacy pisarze wzięli udział w tym projekcie? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej.

Inne światy – niesamowite historie

Ci, którzy interesują się sztuką polską, orientują się z pewnością, że obrazy Różalskiego często wzbudzają niepokój i grozę, a ich przekaz jest nieoczywisty. Teraz wszystko to znajduje odzwierciedlenie w historiach stworzonych przez znakomitych autorów. Pisarze, którzy brali udział w stworzeniu tej antologii to: Sylwia Chutnik, Jacek Dukaj, Aneta Jadowska, Anna Kańtoch, Jakub Małecki, Remigiusz Mróz, Łukasz Orbitowski, Robert J. Szmidt, Aleksandra Zielińska i Jakub Żulczyk. Takie zestawienie robi wrażenie, prawda? W skład Innych światów wchodzi aż 10 zupełnie odmiennych opowiadań, a całość liczy 608 stron!

Inne światy – opis wydawcy:

Opowiadanie Sylwii Chutnik to oniryczny, groteskowy zapis nocy spędzonej w praskim szpitalu. Aneta Jadowska przenosi nas do tatarskich Bahonik z początku XX wieku. Anna Kańtoch przedstawia historię alternatywną Polski roku 1943 – kraju dobrobytu rządzonego przez króla Jana VI Sobieskiego. Aleksandra Zielińska umieściła akcję w górniczej osadzie przy nieczynnej kopalni, w której trzewia zapuszcza się mały chłopiec. Jacek Dukaj olśniewa kunsztem, opowiadając o Japonii z okresu Meiji, inżynierze z dalekiego Kraju, Którego Nie Ma, i jego latających maszynach z metalu lżejszego od powietrza. Jakub Małecki opisuje tajemnicze szaleństwo wywoływane przez ogromne roboty. Opowieść Łukasza Orbitowskiego to pięć historii, pięć ludzkich losów połączonych przedziwnym artefaktem, który wyzwala w człowieku najsilniejsze instynkty. Głównymi bohaterami historii Jakuba Żulczyka są rubaszne krasnale, których życie nie jest ani trochę bajkowe. Remigiusz Mróz zabiera nas na wikiński drakkar, na spotkanie z człowiekiem z przyszłości. Robert J. Szmidt pokazuje historię Europy pod japońską dominacją, z latającymi statkami i legendą o smokach, która okazuje się mieć znaczenie także dla Polski.

Książkę pt. Inne światy znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!