zapowiedzi książkowe października 2017

Najważniejsze zapowiedzi książkowe października 2017 to tytuły, na które fani w Polsce i na świecie czekali miesiącami, a informacje o ich wydaniu miały rekordowe zainteresowanie wśród miłośników literatury. Wystarczy wymienić te nazwiska: King, Hoover, Maas, Zafon, Hanks, Brown. Sprawdźcie, co szykuje dla nas październik, który wkrótce nadejdzie, otwierając nam drzwi do tych niesamowitych książek.

Śpiące królewny - sprawdź na TaniaKsiazka.pl!Najważniejsze zapowiedzi książkowe października 2017: Śpiące królewny Stephen King, Owen King. Premiera: 24 października 

Być może zastanawiacie się, kim jest drugi autor tej książki, który stworzył ją wspólnie z Mistrzem Horroru? Ten autor to nikt inny tylko syn samego Stephena Kinga. Jesteście ciekawi, co powstało z tak niezwykłej współpracy? Otóż powstała historia interesująca i przerażająca zarazem, bo dająca do myślenia, w kontekście współczesnych wydarzeń polityczno-społecznych. W tej opowieści kobiety zapadają w dziwny sen, a kiedy śpią, ich ciało pokrywają kokony. Obudzone, stają się niezwykle agresywne. Nagle świat zostaje pozbawiony ich obecności, a do głosu dochodzą tylko i wyłącznie mężczyźni. Jest jednak jedna kobieta, która nie zasnęła…

Dwór skrzydeł i zgubyNajważniejsze zapowiedzi książkowe października 2017: Dwór skrzydeł i zguby Sarah J. Maas. Premiera: 25 października  

Sarah J. Maas nie przestaje zadziwiać literackiego świata. Młoda autorka pisze coraz lepsze książki i to te kolejne w serii! Długo wyczekiwany Dwór skrzydeł i zguby w końcu zadebiutuje także na polskim rynku. W tej części nasza bohaterka znowu znajdzie się na Dworze Wiosny, tym razem jednak okoliczności i jej cele będą zupełnie inne. Stawka, o jaką zagra, będzie niezmiennie bardzo wysoka, a od jej decyzji będzie zależał los wielu.

Powiązane: NADCHODZI TRZECIA CZĘŚĆ DWORU CIERNI I RÓŻ – DWÓR SKRZYDEŁ I ZGUBY!

PoczątekNajważniejsze zapowiedzi książkowe października 2017: Początek Dan Brown. Premiera: 3 października 

Autor Kodu Leonarda da Vinci, książki, którą powalił literacki świat na kolana, powraca z nową powieścią. Początkiem ponownie powracamy do życia i przygód Profesora Harvardu, Roberta Langdona. Tym razem profesor jest zaproszony na niezwykle ważne wydarzenie naukowe, na którym jego uczeń i miliarder Edmond Kirsch ogłosi swoje odkrycie, które może podważyć wszystko, co ludzkość wie o swoich początkach. Jednak pewien ciąg zdarzeń zagrozi ujawnieniu wiedzy zdobytej przez Kirscha.

It ends with usNajważniejsze zapowiedzi książkowe: It ends with us Colleen Hoover. Premiera: 11 października

Jedna z najbardziej osobistych książek Colleen Hoover, opowiadająca o wydarzeniach z życia jej własnej matki. Autorka mówiła, że była to dla niej niezwykła, ale i bardzo trudna literacka podróż. Książka opowiada o ludziach, których się kocha najbardziej i mocy w związku z tym, jaką mają nad nami. Opowiada także o tych ludziach z naszej przeszłości, którzy potrafią przybyć na ratunek.

Powiązane: IT ENDS WITH US COLLEEN HOOVER W PAŹDZIERNIKU W POLSCE!

Przebudzenie OliviiNajważniejsze zapowiedzi książkowe: Przebudzenie Olivii Elizabeth O`Roark. Premiera: 20 października

O tej autorce i o tej książce prawdopodobnie nigdy nie słyszeliście. Zamieściłam ją w tym prestiżowym zestawieniu, ponieważ, jest to moim zdaniem jedna z najlepszych książek w gatunku romans, które będą miały wkrótce swoją premierę i także: jedna z moich ulubionych. Opowiada o dziewczynie, która nie może wspiąć się na szczyt sportowej kariery lekkoatletycznej, ponieważ niemal codziennie budzi się wyczerpana w miejscach, których nie zna (lunatykuje). Nikt jej nie rozumie i nie chce dawać kolejnych szans, ale jeden bardzo atrakcyjny trener uczelnianej drużyny, do której trafia dziewczyna, postanawia… ją obudzić.

Powiązane: PRZEBUDZENIE OLIVII RECENZJA KSIĄŻKI

Labirynt duchówZapowiedzi książkowe października 2017: Labirynt duchów Carlos Ruiz Zafon. Premiera: 12 października 

Na końcu zamieściłam najgorętszą premierę października. Tak tak, chciałam zachować Waszą uwagę do końca. 🙂 Oczywiście premiera czwartego tomu Cmentarza Zaginionych Książek jest niesamowitym wydarzeniem, co potwierdzi każdy, kto kiedykolwiek czytał jakąkolwiek książkę z serii. Zafon potrafi nakreślić świat tajemniczej Barcelony i jej mieszkańców w sposób unikatowy. Wciąga nas w wir zdarzeń z tego i nie z tego świat, jednocześnie składając hołd książkom. Tym razem bohaterami opowieści będą nie tylko Daniel, Fermín Romero de Torres i ich bliscy, ale także Mauricio Valls, minister kultury, który znika w tajemniczych okolicznościach.

Powiązane: LABIRYNT DUCHÓW, CARLOSA RUIZA ZAFÓNA JUŻ W PAŹDZIERNIKU!

Z pewnością wiele z tych książek, to Wasze czytelnicze plany na jesień. Trzeba przyznać, że TAKIEGO października w literackich świecie, nie było naprawdę od dawna. Napiszcie, na którą książkę czekacie najbardziej. 🙂