Literatura obyczajowaPolecamyWywiad

Książki pełne dobrych myśli. Katarzyna Redmerska, autorka, którą warto poznać

Książki pełne dobrych myśli. Katarzyna Redmerska, autorka, którą warto poznać

Dobrze wiem, że wśród Was jest wiele miłośniczek literatury obyczajowej. Przyznajcie się, która z Was nie lubi powieści z bohaterami tak podobnymi do nas, że bez trudu można się z nimi utożsamić? Magia powieści obyczajowych tkwi w tym, że ich autorzy odkrywają niezwykłość codzienności. To piękne i wzruszające historie, które zazwyczaj dobrze się kończą i napełniają czytelnika optymizmem.

Książki pełne dobrych myśli. Katarzyna Redmerska, autorka, którą warto poznać >>

Katarzyna Redmerska, autorka, którą warto poznać

Na rynku jest mnóstwo autorów i autorek, których powieści dla kobiet skradły serca czytelniczek. Dziś chcę zwrócić Waszą uwagę na Katarzynę Redmerską i jej książki. Zatem jeżeli jeszcze jej nie znacie, to najwyższy czas to zmienić. Tym bardziej że autorka zgodziła się specjalnie dla Was odpowiedzieć na kilka naszych pytań. 😉

CoPrzeczytac.pl: Jak to się stało, że zaczęła Pani pisać, i dlaczego pisze Pani powieści obyczajowe?

Katarzyna Redmerska: Myślę, że nigdy nie zostałabym pisarką, gdyby nie uzupełnianie drzewa genealogicznego mojej rodziny, konkretnie jej odnogi zamieszkującej rubieże wschodnie. Zbieranie materiałów, poznawanie historii osób, miejsc, tak pobudziło moją wyobraźnię, że zaczęła tworzyć fabułę, którą następnie przelałam na papier, i tak powstał Sekret sprzed lat. Pisanie tak mi się spodobało, że po ukończeniu powieści już miałam pomysł na następną (śmiech). Dlaczego piszę powieści obyczajowe, a konkretnie powieści romantyczne? Odpowiedź jest bardzo prosta – miłość to kwintesencja naszego życia. Cudownie jest o niej pisać.

CP: Skąd czerpie Pani pomysły na fabuły swoich książek?

KR: Jest to wynik wnikliwego obserwowania świata i nader rozwiniętej wyobraźni. Ta swoista mieszanka pozwala mi na tworzenie historii, które mogłyby mieć miejsce.

CP: Czy jest coś, co chciałaby Pani przekazać swoim czytelniczkom?

KR: Horacy, wybitny liryk rzymski epoki augustowskiej mawiał, że natura nie daje ludziom niczego bez trudu. Tak jest i w samej miłości – czasem trzeba na nią długo czekać, przezwyciężyć wiele niedogodności. Prawdziwa miłość istnieje, nigdy nie wolno w nią zwątpić.

CP: Dlaczego Pani książki wyróżniają się na tle innych powieści obyczajowych dla kobiet.

KR: Jedna z czytelniczek określiła, że moje książki są pełne dobrych myśli – chyba to właśnie jest to „clou”.

Książki pełne dobrych myśli

Jeżeli szukacie obyczajowych romantycznych historii, które nie tylko fabularnie zaskakują, ale przede wszystkim są pełne dobrych myśli, to warto sięgnąć po powieści Katrzyny Redmerskiej. Autorka kreuje bardzo wyraziste i psychologicznie prawdopodobne postaci. Co więcej, nie skupia się tylko na głównych bohaterach, ale sporo uwagi poświęca też tym drugoplanowym. Ponadto z niezwykłą wrażliwością umieszcza opowiadane przez siebie historie w malowniczych okolicznościach przyrody.

Do tej pory na rynku pojawiły się trzy wzruszające książki autorki. Przygotowałam dla Was krótką zapowiedź każdej z nich.

Sekret sprzed latSekret sprzed lat Katarzyny Redmerskiej - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>

Nestor rodu Korzenieckich przed wielu laty zerwał kontakty z jedyną siostrą. Tuż przed śmiercią wyznaje wnukowi swoją tajemnicę i jednocześnie prosi Adama, żeby postarał się scalić rodzinę. Chce, żeby mężczyzna odnalazł Zuzannę, wnuczkę jego siostry. Jednak, gdy kobieta po raz pierwszy spotyka się z całą rodziną, na jaw zaczynają wychodzić sekrety. Zuzanna postanawia odkryć prawdę o swojej babci i o sobie.

Sekret sprzed lat to wzruszająca historia o potrzebie miłości i zdefiniowania swojej tożsamości poprzez zagłębianie się w rodzinną historię.

Zacisze Katarzyny Redmerskiej - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>Zacisze

Julia ma zamożnego męża, mieszka w pięknym domu, a praca, którą wykonuje, daje jej mnóstwo satysfakcji. Jednak nie jest szczęśliwa. Z jednej strony jej mąż jest nadopiekuńczy, z drugiej autorytarni rodzice cały czas wtrącają się w jej życie. Gdy Julia ponownie spotyka byłego narzeczonego, znów zatraca się w jego uroku. Spotkanie z miłością z przeszłości doprowadzi do tego, że na jaw wyjdą pewne skrywane tajemnice.

To powieść o tym, że wygodne życie nie zawsze jest tożsame z byciem szczęśliwym. Czy w imię miłości, można bezkarnie ingerować w życie drogiej osoby? Czy można nią manipulować bez skrupułów?

Pejzaż we mgle Katarzyny Redmerskiej - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>Pejzaż  we mgle

Małżeństwo Klary i Wojtka jest na rozdrożu. On wyrastał w przekonaniu, że okazywanie uczuć jest oznaką słabości. Dopiero Klara pokazała mu, że można kochać, czuć i to okazywać. Ojciec mężczyzny będzie chciał pogodzić małżonków. Zaprosi ich do malowniczego majątku w Kamieńczyku. Czy mimo wszystkich przeciwności bohaterowie zdecydują się zawalczyć o swoją miłość?

Pejzaż we mgle jest historią o tym, że o prawdziwą miłość warto walczyć, chociaż to wcale nie jest łatwe.

Serdecznie dziękuję Pani Katarzynie Redmerskiej, że znalazła chwilę na to, żeby odpowiedzieć na moje pytania. Z kolei Was gorąco zachęcam do sięgnięcia po książki tej autorki, bo naprawdę warto. Te wyjątkowe powieści znajdziecie w tym miejscu. A ja z niecierpliwością czekam na nowe książki. 🙂