Książki popularnonaukowe

Książki popularnonaukowe to doskonałe zestawienie dla wszystkich miłośników tego właśnie gatunku. Wśród prezentowanych dziś pozycji znajdziecie takie, które już od pewnego czasu są dostępne na polskim rynku i te, które dopiero będą w sprzedaży. Dlaczego warto zwrócić na nie uwagę? Ponieważ wybrane przez nas tytuły cieszą się ogromnym zainteresowaniem niemal na całym świecie. Poza tym nawet najbardziej wymagający odbiorca znajdzie tu coś dla siebie. W jednym miejscu zebraliśmy nowości i zapowiedzi, które poruszają tematy medycyny, ekonomi i finansów, nauki czy przyrody. Zainteresowani? Nie zwlekajcie więc ani chwili i koniecznie sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy!

Książki popularnonaukowe 2019

 Recepta na adrenalinę

Recepta na adrenalinę - kup na TaniaKsiazka.plTo on odkrył adrenalinę, hormon strachu, walki i ucieczki. Napoleon Cybulski, jeden z największych fizjologów w dziejach medycyny. Gdyby zamiast na Uniwersytecie Jagiellońskim pracował na niemieckiej czy francuskiej uczelni, jego przełomowe odkrycia byłyby słynne na całym świecie. Jest uważany za twórcę krakowskiej szkoły fizjologicznej. Wraz ze swoimi współpracownikami z Uniwersytetu Jagiellońskiego wykonał pierwsze na ziemiach polskich badania EKG i EEG. Ponadto dzięki nowatorskim doświadczeniom w dziedzinie elektrofizjologii wyjaśnił, w jaki sposób impulsy elektryczne pochodzące z nerwów wprowadzają w ruch mięśnie. A poza tym, jako badacz ludzkiej psychiki rozważał istnienie nieświadomości jeszcze przed Freudem.

Książka dostępna od 21 marca 2019 roku.

Poza schematem. Sekrety ludzi sukcesuPoza schematem - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Co decyduje o karierze najlepszych piłkarzy świata? Dlaczego tylko 20% spośród najzdolniejszych uczniów odnosi sukces? Czy warto wstawać przed świtem przez 365 dni w roku? Malcolm Gladwell bierze pod lupę ludzi sukcesu i szuka odpowiedzi na pytanie, czym różnią się od innych. Dlaczego The Beatles są najsłynniejszym zespołem w dziejach, a Bill Gates jest multimilionerem? Aby poznać ich sekret, przygląda się temu, skąd się wzięli. Tym samym prześwietla rodziny, kulturę, miejsce pochodzenia, dzieciństwo i młodość… Tam udało mu się odnaleźć odpowiedź na pytanie o źródło ich sukcesów – i ujawnić mechanizmy, dzięki którym wy też możecie podbić świat. To przełomowa książka, która zdradza, co jest niezbędne, aby odnieść prawdziwy sukces.

Książka dostępna od 3 kwietnia 2019 roku.

Przewodnik miłośnika matematyki. Arcydzieła dla każdego

Przewodnik miłośnika matematyki - zobacz na TaniaKsiazka.plSłyszeliście kiedyś o arcydziełach matematyki? Każdy z nas potrafi wymienić arcydzieła muzyki, malarstwa, literatury, ale z pewnością nie matematyki! Wyobraźcie sobie naukę czytania, która skupia się wyłącznie na ortografii i interpunkcji, nie mówiąc nic o powieściach ani poezji. Uczniowie, którzy ukończą taką szkołę, z pewnością nigdy nie sięgną po książkę. Tym samym wielu spośród nas jest w bardzo podobnej sytuacji, jeśli chodzi o matematykę. Ponieważ uczono nas jej, lecz nigdy nie wytłumaczono, po co. W matematyce podobnie jak w sztuce kryje się głębokie piękno. Edward R. Scheinerman postanowił pokazać je osobom, które nie są matematykami, i robi to w mistrzowski sposób. Przewodnik miłośnika matematyki to kolekcja matematycznych klejnotów, dostępna każdemu, kto chce ją poznać, niezależnie od wiedzy (czy niewiedzy), jaką wyniósł ze szkoły.

Książka dostępna od 27 marca 2019 roku.

Sprawy sercoweSprawy sercowe - kup na TaniaKsiazka.pl

Thomas Morris, ceniony dziennikarz BBC, relacjonując jedenaście przełomowych operacji, opowiada historię kardiochirurgii. Tym samym są to dzieje porażek i triumfów, brawury, zazdrości i rywalizacji. Od 1872 roku i zabiegu wyjęcia igły wbitej przypadkiem w pierś londyńskiego blacharza, poprzez historyczną operację usunięcia odłamka szrapnela z serca żołnierza rannego w Normandii, po hodowlę organów w bioreaktorze i protezy z drukarki 3D. Opowiadana przez Thomasa Morrisa historia ludzkiego geniuszu nie jest zamknięta, a ludzkie serce wciąż kryje tajemnice. W związku z tym, co najmniej kilka przełomów w kardiochirurgii jest jeszcze przed nami.

Książka jest już dostępna w sprzedaży.

 Przemiany ludzkiego ciała

Przemiany ludzkiego ciała - kup na TaniaKsiazka.plGavin Francis, lekarz i pisarz, w swej nowej książce opisuje transformacje zachodzące przez całe ludzkie życie. W związku z tym sięga po przykłady z własnej praktyki lekarskiej i historii medycyny, ale także sztuki, literatury, mitów i magii. Opowiada tym samym o tak niezwykłych przemianach, jak gigantyzm, kastracja, halucynacje czy „wilkołactwo”. A poza tym mówi także o zmianach, przez które przechodzimy wszyscy: o śnie i śmiechu, o narodzinach i śmierci, o dojrzewaniu i starzeniu się. Każdy pacjent i każdy przypadek medyczny staje się dla Francisa okazją do zgłębiania fascynujących przemian i tajemnic ludzkiej natury. Opisy procesów fizjologicznych przeplata zgrabnie wspomnieniami i anegdotami, tworząc wielowymiarowe, pouczające i zarazem zaskakujące dzieło dla szerokiego grona czytelników.

Książka jest już dostępna w sprzedaży.

 Nieznane życie lodowcówNieznane życie lodowców - kup na TaniaKsiazka.pl

Bjørn Roar Vassnes zabierze czytelników w niezwykle ekscytującą i intrygującą podróż przez historię lodu, z którego pochodzi wszelkie życie na Ziemi. W związku z tym podczas tej wyprawy dowiecie się, jak lód z kół podbiegunowych jest powiązany z życiem wszystkich mieszkańców planety. Od słonecznej Kalifornii przez gorącą Afrykę, aż do Europy, która nawet nie wie, że korzysta na co dzień z lodów Arktyki. Autor w fascynujący sposób pokazuje kluczową dla istnienia planety zależność wszelkich form życia od lodowców. Ponadto wyjaśnia, jakie realne zagrożenia niosą ze sobą zmiany klimatyczne dotykające kół podbiegunowych.

Książka jest już dostępna w sprzedaży.