Smocza Perła - nowość z serii Rick Riordan przedstawia

13 marca miała swoją premierę najnowsza książka, która ukazała się w ramach imprintu wydawniczego Rick Riordan przedstawia. To powieść z nurtu młodzieżowego fantasy – Smocza perła. Jej autorką jest Yoon Ha Lee, Amerykanka o koreańskich korzeniach. To jej pierwsza książka, która została wydana w Polsce.

Smocza Perła - nowość z serii Rick Riordan przedstawia - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>

Rick Riordan przedstawia – książki inspirowane mitologią i kulturą

Książki z cyklu Rick Riordan przedstawia w naszym kraju są wydawane nakładem wydawnictwa Galeria Książki. To powieści, w których możemy znaleźć historie inspirowane folklorem i mitologią kultur, które w popularnych książkach są rzadziej prezentowane. Do tej pory w ramach cyklu w Polsce ukazał się pierwszy tom serii Kroniki PandawówAru Shah i koniec czasu. Naszą recenzję tej książki znajdziecie w tym miejscu. W tej serii Roshani Chokshi widoczne są inspiracje kulturą indyjską. Prawdopodobnie już czerwcu w księgarniach pojawi się kolejny tom opowieści: Aru Shah i pieśń śmierci.

Rick Riordan to bestsellerowy amerykański pisarz. Większość z Was z pewnością zna jego inspirowane mitologią serie dla młodzieży: Percy Jackson i bogowie olimpijscy, Apollo i boskie próby czy Magnus Chase i bogowie Asgardu.

Smocza perła – koreańskie mity w kosmicznym świecie fantasy

Smocza Perła - nowość z serii Rick Riordan przedstawia - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >> Smocza perła to książka z koreańską mitologią w tle. Główną bohaterką powieści jest trzynastoletnia Min. Dziewczyna pochodzi z rodu lisich duchów, więc umie posługiwać się lisią magią i zmieniać postać. Jednak z powodu niebezpieczeństwa, jakie wisi nad jej rodziną, Min nie może korzystać ze swoich zdolności.

Dziewczynie nie pasuje spokojne życie w ukryciu. Marzy o tym, by pójść w ślady brata, zaciągnąć się do Sił Kosmicznych i podróżować po innych planetach Ligi Tysiąca Światów. Gdy okazuje się, że jej starszy brat rzucił wszystko, żeby poszukiwać Smoczej Perły, Min postanawia go odszukać i pomóc mu odzyskać utracony przez dezercję honor.

Dziewczynę czeka niebezpieczna podróż. Na swojej drodze napotka nie tylko przemytników i piratów, ale też mściwe duchy. Będzie miała okazję do tego, żeby częściej niż kiedykolwiek posługiwać się lisią magią.

Wygląda na to, że ta książka ma szansę przenieść czytelników w świat przekraczający granice wyobraźni. 😉

Książkę Smocza perła Yoon Ha Lee znajdziecie w tym miejscu.