Książki młodzieżowe - marcowe nowości

Idzie wiosna, czyli idzie nowe, także w czytelniczym świecie! Pod lupę bierzemy dziś książki młodzieżowe – marcowe nowości. Przed Wami zestawienie 5 zapowiedzi: część z nich to kontynuacje serii, z pewnością długo wyczekiwane przez czytelników. Przeczytajcie, jakie powieści dla młodzieży ukażą się w najbliższych tygodniach.

Książki młodzieżowe - marcowe nowości

Książki młodzieżowe – marcowe nowości

Sophie McKenzie Sweetfreak Książki młodzieżowe - marcowe nowości

Sophie McKenzie Sweetfreak 

Internetowa przemoc to zjawisko, z którym boryka się z pewnością wielu młodych ludzi. Właśnie tego tematu dotyka książka Sophie McKenzie.

Nastoletnia Amelia staje się ofiarą internetowego trolla, ukrywającego się pod nickiem Sweetfreak. Pierwsze podejrzenia otoczenia padają na jej przyjaciółkę Carey. Oskarżona i odrzucona przez rówieśników dziewczyna zrobi wszystko, by udowodnić swoją niewinność. Próby zdemaskowania prawdziwego atakującego szybko przenoszą się ze świata online do rzeczywistości, a cała sytuacja wymyka się spod kontroli.

Premiera: 10 marca
Książkę znajdziecie TUTAJ>>

Chadda Sarwat Smocze oko. Spirit Animals. Upadek bestii. Tom 8

Chadda Sarwat Smocze oko. Spirit Animals. Upadek bestii. Tom 8

Nadchodzą nowe opowieści ze świata Erdasu – to już 8 tom! Tym razem czwórka Zielonych Płaszczy – Conor, Abeke, Rollan i Meilin – trafia do niewoli za zbrodnie, których nie popełnili. Ktoś próbuje manipulować nie tylko Płaszczami, ale też władcami. Czy zwierzoduchom bohaterów uda się przybyć z pomocą na czas i zapobiec zniszczeniu Erdasu?

Premiera: 10 marca
Książkę znajdziecie TUTAJ>>

 

Adam Silvera Nasz ostatni dzień

Adam Silvera Nasz ostatni dzień

Piąty września: to tego dnia wszystko zaczyna się i kończy. Dwóch bohaterów, Rufus i Mateo, otrzymuje druzgoczącą i niespodziewaną wiadomość od Prognozy Śmierci: umrą tego dnia. Mogą przygotować się na odejście ze świata, używając aplikacji Ostatni Przyjaciel. Decydują się wypróbować to rozwiązanie i choć przedtem się nie znali, razem spędzą swoje ostatnie dwadzieścia cztery godziny, przeżywając przygodę życia.

Nasz ostatni dzień to powieść, która z pewnością zmusza do przemyśleń.

Premiera: 13 marca
Książkę znajdziecie TUTAJ>>

 

P. M. Freestone Korona światła. Shadowscent Książki młodzieżowe - marcowe nowości

P. M. Freestone Korona światła. Shadowscent

Korona światła to kontynuacja Kwiatu mroku, niezwykle aromatycznej powieści z serii Shadowscent, której akcja rozgrywa się w świecie, gdzie zapach ma magiczną moc. Poznamy dalsze losy Rakel i Asha, dwójki bohaterów, którym udało się przygotować zapachowe antidotum i ocalić życie księcia.

Tym razem młodzi ludzie rozdzielają się i ruszają w świat, by wypełnić swoje misje. Sytuacja komplikuje się, gdy Imperium Aramteshu staje na krawędzi wojny domowej: którą ze stron wybiorą bohaterowie? Czy staną ramię w ramię, czy naprzeciwko siebie?

Premiera: 24 marca
Książkę znajdziecie TUTAJ>>

 

Dante Medema Projekt Prawda

Dante Medema Projekt Prawda

Siedemnastoletnia Cordelia Koenig nie mogła się spodziewać, jak zwykły szkolny projekt przewróci jej życie do góry nogami. Dziewczyna przygotowując prezentację na temat swojego pochodzenia etnicznego robi test DNA. Dzień, w którym otrzymuje wyniki z laboratorium, przewraca jej życie do góry nogami: Cordelia traci zaufanie do najbliższych. Czy Kodiak (chłopak, który jest obiektem jej westchnień) okaże się być dobrym pocieszycielem, czy jego własna mroczna przeszłość jeszcze bardziej skomplikuje sytuację?

Projekt Prawda to opowiedziana w niekonwencjonalnej formie maili, SMS-ów i wierszy historia przyjaźni i miłości, a także o potrzebie odnalezienia własnej tożsamości.

Premiera: 31 marca
Książkę znajdziecie TUTAJ>>

*****

Na koniec mam pytanie do Was: na które z tych tytułów czekacie z największą niecierpliwością? Dajcie znać w komentarzach!

Zobacz także: