Nawiedzony dom na wzgórzu. Kolejna serialowa adaptacja Netflixa

Netflix, gdy szuka nowych pomysłów do swoich produkcji, bardzo często sięga po książki. W sieci pojawiła się informacja, że w planach jest kolejna serialowa adaptacja powieści. Tym razem chodzi o książkę Nawiedzony dom na wzgórzu Shirley Jackson. Zatem możemy się spodziewać produkcji pełnej grozy.

Nawiedzony dom na wzgórzu. Książkę kupisz w TaniaKsiążka.pl

Kiedy dokładnie serial miałby się pojawić na platformie Netflixa, jeszcze nie wiemy, ale można się go spodziewać już w tym roku.

Nawiedzony dom na wzgórzu Shirley Jackson wydała po raz pierwszy w 1959 roku. Ten gotycki horror wzbudza strach wśród Czytelników już od wielu lat. Książkę uznano za najlepszą literacką opowieść o duchach opublikowaną w XX wieku. Nowe polskie wydanie ukazało się niedawno nakładem wydawnictwa Replika. Czy jesteście ciekawi, o czym jest książka?

Nawiedzony dom na wzgórzu – zarys fabularny

Tytułowy dom na wzgórzu jest osiemdziesięcioletnią rezydencją, która cieszy się złą sławą nawiedzonego domu. Nikt nie chce w nim mieszkać i większość ludzi omija tę siedzibę z daleka.

W ramach pewnego, niezwykłego eksperymentu, w domu zamieszkują 4 osoby. Znawca okultyzmu, Doktor Montauge wraz ze swoją nieco zagubioną, młodą i piękną asystentką, próbują zebrać niezbite dowody na istnienie duchów. Wprowadzają się tam też Eleanor posiadająca ogromną wrażliwość na zjawiska paranormalne i Luke, spadkobierca majątku, przyszły właściciel rezydencji.

Na początku wszyscy są przekonani, że nawiedzenie to tylko trzaskające drzwi i dziwne odgłosy. Bo z tym się spotykają na początku swojego pobytu w domu na wzgórzu. Okazuje się, że czeka ich o wiele więcej paranormalnych i niebezpieczniejszych doświadczeń.

W książce Nawiedzony dom na wzgórzu zaskakuje to, że wiele z nadprzyrodzonych zjawisk jest opisanych bardzo enigmatycznie, że są przedstawione z perspektywy bohaterów i tego, w co wierzą lub co się im wydaje. Te niedopowiedzenia niesamowicie oddziałują na wyobraźnię Czytelnika.

Książka doczekała się już dwóch ekranizacji filmowych: w 1963 i 1999 roku. Oba filmy zatytułowano The Haunting. Teraz jej fabuła będzie podstawą serialu.

Zanim obejrzycie, którąś z ekranizacji, zachęcam Was do lektury. Często czytacie horrory? Macie, jakieś ulubione?

Książkę Nawiedzony dom na wzgórzu możecie znaleźć tutaj.