Naznaczeni śmierciąFani twórczości Veroniki Roth teraz z pewnością skaczą z radości. Naznaczeni śmiercią – taki tytuł nosić będzie najnowsza powieść stworzona przez autorkę bestsellerowego cyklu pt. Niezgodna. Jak się okazuje, premierowa książka będzie pierwszą częścią serii o tak samo brzmiącym tytule. Światło dzienne ma ona ujrzeć już 17 stycznia 2017 roku.

Naznaczeni śmiercią – kilka faktów

Najnowsza książka będzie niemałym zaskoczeniem dla miłośników twórczości Roth. Autorka bowiem postanowiła stworzyć space operę, której akcja dzieje się w odległej galaktyce. Na jednej z planet mieszkają dwa nienawidzące się ludy, rywalizujące o władzę i wpływy. Głównymi bohaterami są Akos oraz Cyra, którzy pochodzą z dwóch różnych światów. Los jednak rzuca im wyzwanie i zmusza do tego, aby zawarli sojusz. Kiedy Akos i jego brat zostają porwani i przetransportowani do kraju wroga, okazuje się że młodszemu z nich grozi niebezpieczeństwo ze strony panującego tam dyktatora. Akos w obronie rodzeństwa łączy siły z Cyrą, która chce zemścić się na złym przywódcy, będącym jednocześnie jej bratem.

Oto co sama autorka ma do powiedzenia na temat najnowszego projektu:

Nie mogłam wymyślić sposobu, by wszystko w nim grało, jak chciałam. Chciałam opowiedzieć historię chłopca, który zostaje porwany i nagle odkrywa, że lepiej odnajduje się w świecie, do którego go zabrano, niż we własnym domu. Spodobał mi się dylemat związany z odczuwaniem pewnego rodzaju przyciągania do narodu, który jest śmiertelnym wrogiem twoich ludzi. Kim wtedy jesteś? Czym cię to czyni? Przez te wszystkie lata historia ta bardzo się zmieniła, ale główny wątek pozostał.

Pisarka zdradziła również, że pomysł na ową historię zrodził się z opowiadania, które pisała w wieku 12 lat.

Nie pozostaje nam nic innego jak cierpliwie czekać na premierę. W Polsce książkę będziecie mogli nabyć tutaj. Gorąco polecamy.