Netflix i George R.R. Martin? Netflix i George R.R. Martin

Do tej pory autor sagi Pieśń Lodu i Ognia kojarzony był głównie z HBO. Dlatego informacja o tym, że inna platforma streamingowa bierze się za ekranizację prozy pisarza, można potraktować jako swego rodzaju challenge. Serial Gra o Tron był światowym hitem. Ale, ale! Gigant, który podejmuje się wyzwania ma na swoim koncie inny przebój z gatunku fantasy, który podbił serca widzów – serial Wiedźmin. Netflix i George R.R. Martin? Czy to się uda i będziemy świadkami spektakularnych efektów?

Netflix i George R.R. Martin? Książek autora szukaj na TaniaKsiazka.pl >>

Netflix i George R.R. Martin?

Po tylu latach „małżeństwa” pisarza z HBO rzeczywiście można zadać pytanie: Netflix i George R.R. Martin? Czy coś się komuś, aby nie pomyliło? Otóż nie. Netflix rozpoczyna prace nad ekranizacją opowiadania Piaseczniki autorstwa Martina, które zostało wydane w 1981 roku w zbiorze o tym samym tytule. Nowela ta cieszyła się bardzo dobrymi opiniami nie tylko wśród czytelników, ale także wśród krytyków świata literatury. Pisarz zdobył za nią nawet kilka najbardziej prestiżowych wyróżnień, jakie można otrzymać, poruszając się w tematyce fantastyki, m.in. Nebulę, Hugo i Nagrodę Locusa. Ciekawe, co na naszych ekranach pojawi się szybciej: netflixowe Piaseczniki, czy prequel serii Gra o Tron na podstawie książki Martina, House of Dragon, który HBO zapowiedziało już dwa lata temu. Biorąc pod uwagę jak bardzo rozczarowały ostatnie sezony produkowane przez Davida Benioffa i D.B. Weissa, jakoś bardziej trzymam kciuki za produkcję Netflixa.

Jak donosi serwis Collider, za scenariusz adaptowany Piaseczników odpowiada Dennis Kelly. Ten brytyjski scenarzysta w swoim dorobku ma m.in. bijący rekordy popularności serial Utopia czy film Morze Czarne. Reżyserem natomiast ma być artysta polskiego pochodzenia Gore Verbinski, którego znamy z takich produkcji jak The Ring, Jeździec znikąd czy serii filmów Piraci z Karaibów. Nagrodzony Oscarem, BAFTĄ, a także wyróżniony nominacją do Złotego Globu za najlepszy pełnometrażowy film animowany Rango jest obietnicą wyśmienitego widowiska.

Nie znamy jeszcze daty premiery, jednak myślę, że możemy spokojnie na nią czekać z przekonaniem, że połączenie »Netflix i George R.R. Martin« zapewni nam doskonałą rozrywkę.

Zbiór opowiadań Piaseczniki nie jest obecnie dostępny w regularnej sprzedaży. Być może zmieni się to w związku z planowaną ekranizacją, dlatego do tego czasu odsyłam Cię do innych dzieł pisarza. Wszystkie znajdziesz w tym miejscu. Oczywiście oprócz Wichrów zimy. Ha…ha…ha…

Powiązane artykuły: