Niezwykłe biografie autorstwa Marii Hesse

Przeglądałam ostatnio księgarniane półki i trafiłam na niezwykłe biografie, których autorką jest Maria Hesse. Dlaczego są tak niezwykłe, że od razu postanowiłam Wam o nich napisać?

Niezwykłe biografie autorstwa Marii Hesse

Ilustrowane spacery przez życie

W księgarniach możemy znaleźć wiele biograficznych historii. Jednak te autorstwa Marii Hesse od razu się wyróżniają. Już ich okładki przyciągają spojrzenie, a to, co jest w środku, zachwyca.

Obie książki autorki są opowieściami o niezwykłych artystach. Pod koniec listopada swoją polską premierę miała biografia Fridy Khalo, z kolei niedawno, bo 16 stycznia, w okolicach kolejnej rocznicy śmierci muzyka, do sprzedaży trafiła ilustrowana książka Bowie. Obie publikacje ukazały się nakładem wydawnictwa Sonia Draga i są skierowane do młodzieży. Jednak jestem pewna, że spodobają się też niejednemu starszemu czytelnikowi. Dlaczego są niezwykłe? Bo są przepięknie ilustrowane!

Maria Hesse to hiszpańska artystka, ilustratorka, autorka plakatów i murali. Jej prace są tak bardzo charakterystyczne i niejednokrotnie można je było oglądać w hiszpańskich galeriach.

Niezwykłe biografie autorstwa Marii Hesse

A teraz o samych książkach. 🙂

Niezwykłe biografie autorstwa Marii Hesse: Frida Khalo w TaniaKsiazka.plFrida Kahlo. Biografia

To książka o jednej z najbardziej znanych artystek. Zasłynęła ze swoich autoportretów. Głównym tematem jej obrazów było cierpienie i ból, które towarzyszyły jej na co dzień, bo dzieciństwie chorowała na poilo, a jako nastolatka uległa wypadkowi. Pełnymi garściami czerpała z folkloru meksykańskiego i indiańskiego.

Maria Hasse zabiera czytelników w niezwykłe pięknie zilustrowany spacer przez życie tej meksykańskiej malarki. Biografia Fridy Khalo w takiej formie z pewnością zainteresuje nie tylko czytelników zainteresowanych historią sztuki.

Niezwykłe biografie autorstwa Marii Hesse: Bowie w TaniaKsiazka.plBowie. Biografia

David Bowie to jeden z najbardziej rozpoznawalnych brytyjskich artystów rockowych. Przez ponad 40 lat był jedną z wiodących sylwetek w muzyce. Poza twórczością fani doceniali też charakterystyczny styl androgynicznego Bowiego. Artysta fascynuje cały czas.

Autorka biografii w charakterystyczny dla siebie sposób, z pomocą niezwykłych ilustracji, zgłębia wszystkie aspekty życia Bowiego. Jestem pewna, że wielu fanów muzyka sięgnie po tę książkę.

 

Jeżeli zastanawiacie się nad tym, gdzie szukać tych książek, to już Wam podpowiadam. Frida Khalo. Biografia jest tutaj, z kolei książkę Bowie. Biografia znajdziecie  w tym miejscu.

Jestem ciekawa, czy Wam te książki podobają się tak bardzo, jak mi. 😉

Znalazłam też krótki film, na którym można zobaczyć to, jak pracuje Maria Hasse. ↓