Nowa ekranizacja Hellboya

Mam smutną wiadomość dla wszystkich fanów komiksów o Hellboyu, ponieważ datę premiery nowego filmu przesunięto o kilka miesięcy. Nowa ekranizacja Hellboya miała się pojawić w kinach już 11 stycznia, tymczasem twórcy przełożyli jej premierę na 12 kwietnia. Nie wiadomo, dlaczego Summit Entertainment podjęło taką, a nie inną decyzję. W związku z tym, że na film będziemy musieli poczekać nieco dłużej, postanowiłam zebrać informacje o tej produkcji.

Nowa ekranizacja Hellboya

Nowa ekranizacja Hellboya

Nowa ekranizacja Hellboya

źródło: Filmweb

Hellboy jest pół-demonem, pół-człowiekiem. Został przywołany na ziemię przez Rasputina w 1944 roku.

Postać Hellboya, nietypowego bohatera z piekła rodem inspirowała już filmowców. Stworzeniem scenariusza i wyreżyserowaniem poprzednich filmów o tej postaci (Hellboy z 2004 i Hellboy: Złota armia z 2008 roku) zajął się Gillermo del Toro.

Najnowszy film reżyseruje Neil Marshall (Gra o tron, Westworld, Zagubienie w kosmosie). W tytułowej roli zobaczymy Davida Harboura, którego większość z Was zna pewnie z roli komendanta Jima Hoppera w Stranger Things.

Jesteśmy przyzwyczajeni do superbohaterów pokroju Kapitana Ameryki i Supermana, a Hellboy jest zupełnie inny. Mike Mignola, twórca komiksów o Hellboyu i współtwórca scenariusza do nowego filmu, zapowiedział, że możemy się spodziewać filmu, któremu bliżej do horroru niż kina superbohaterskiego. Twórcom zależy na tym, żeby jak najbardziej stłumić elementy charakterystyczne dla filmów o superbohaterach. Poza cechami charakterystycznymi dla horroru ekranizacja będzie miała w sobie elementy mitologii i folkloru.

Hellboy. Zew ciemności. Dziki gon. Tom 5  już w listopadzie

Nowa ekranizacja Hellboya

źródło: Filmweb

Podstawą fabuły filmu będzie komiks Dziki gon, który w Polsce ukaże się nakładem Wydawnictwa Egmont 21 listopada (Hellboy. Zew ciemności. Dziki gon. Tom 5).

W tym komiksie Hellboy trafia do Brytanii, ponieważ u jej wybrzeży chce znaleźć upragniony spokój. W Brytanii wybudzają się przedwieczne olbrzymy i pół-demon staje na czele niezwykłej armii łowców potworów. Żeby zapobiec zagładzie ludzkości, bohater będzie musiał poznać prawdę o swoim mrocznym dziedzictwie.

Jestem bardzo ciekawa nowej ekranizacji Hellboya. Szkoda, że jeszcze musimy na nią tak długo czekać. Ponadto twórcy, żeby jeszcze bardziej rozbudzić ciekawość fanów, pochwalili się najnowszym plakatem. Na razie zostaje nam tylko sięgnięcie po komiksy.

Komiksy z serii Hellboy znajdziecie tutaj.

Też czekacie na nowy film o Hellboyu?