Ian McEwan

Nowa książka od Iana McEwana to bez wątpienia doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości pisarza. Jego powieści cieszą się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Szturmem wdzierają się na pierwsze miejsca największych, bestsellerowych list. I zostają tam na bardzo długi czas. Również producenci filmowi z Hollywood nie pozostają obojętni na porywające historie, które tworzy McEwan. Dlatego też odbiorcy i widzowie na całym świecie mają okazję, co chwilę oglądać kolejne ekranizacje popularnych powieści. Niedawno sieć obiegła informacja, że pisarz skończył waśnie nową książkę. I chociaż nie znamy jeszcze daty jej premiery ani tytułu, sam autor zdradził wiele informacji na jej temat. Zaciekawieni? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Nowa książka od Iana McEwana – naukowa powieść, której akcja toczy się w przeszłości

Ian McEwan

Photo by Aurore Marechal/Sipa USA [Photo via Newscom]

Oto co sam Ian McEwan zdradził na temat najnowszej książki:

To hipoteza przeciwna, która pokazuje, że w 1982 roku mieliśmy bardziej rozwiniętą technikę w dziedzinie sztucznej inteligencji niż obecnie. Bawię się historią i tym, jak to by było żyć ze sztuczną inteligencją. To czasy, w których Alan Turing nie umarł w 1952 roku, ale w rzeczywistości stał się centralną postacią rewolucji informatyczno-naukowej. Tak więc na przykład stało się możliwe posiadanie androidów za rządów Prezydenta Cartera. Cartera wybrano na drugą kadencję, Wojna o Falklandy została przegrana, a Margaret Thatcher była na stanowisku tylko przez jedną kadencję. To wszystko stanowi tło dla opowieści o miłosnym trójkącie i o tym, jak to jest zostać zdradzonym przez robota.

Biorąc pod uwagę nawał pracy, z jakim musi mierzyć się obecnie brytyjski pisarz, szczerze podziwiamy, że znalazł jeszcze czas na nową powieść. Nowa książka od Iana McEwana z pewnością już niebawem pojawi się na rynku. Jeśli tylko uzyskamy więcej informacji na ten temat, od razu się nimi podzielimy.

Tymczasem wszystkich, którzy jeszcze do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z twórczością tego autora, zachęcamy do nadrobienia zaległości.

Wszystkie książki pisarza, które pojawiły się na polskim rynku, znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!