książka Zygmunta Miłoszewskiego

Na kolejną książkę Zygmunta Miłoszewskiego fani czekali kilka lat, dlatego wiadomość o tym, że książka Jak zawsze spod pióra tego niezwykle utalentowanego, polskiego pisarza wkrótce się ukaże, stała się prawdziwą sensacją. Po fenomenalnej serii kryminalnej z Teodorem Szackim autor bestsellerów napisał tragikomedię z romansem i wątkami historycznymi w tle. Jak zwykle z niezwykłą wnikliwością wprowadza widza nie tylko w niezwykle złożoną historię fabularną głównych bohaterów, ale także nakreśla złożony obraz społeczno-polityczny, w którym funkcjonują. Zadaje pytania o Polskę, naszą historię, gdyba, rozprawia, niezwykle intensywnie wysila nasz umysł i zabiera nas w podróż, na końcu której dowiemy się, a co by było, gdyby? Najnowsza książka Zygmunta Miłoszewskiego będzie miała swoją premierę 8 listopada.

 Nowa książka Zygmunta Miłoszewskiego to tragikomedia

Bohaterami Jak zawsze jest małżeństwo z pięćdziesięcioletnim stażem, Ludwik i Grażyna. Para co roku obchodzi nietypową rocznicę. Świętują dzień, w którym pierwszy raz poszli ze sobą do łóżka. To ich niezwykle intymny, prywatny rytuał i mimo że on ma 84 lata, a ona 79 nadal świętują ten dzień w ten sam sposób: powtarzając miłosne uniesienia, przygotowując specjalny posiłek, snując plany na przyszłość.

Jednak wraz z biegiem lat, ta rocznica, jak i całe ich życie wydaje się coraz bardziej pozbawione polotu i energii. Czy ich miłość się wypaliła, czy łączy ich już tylko przywiązanie? Jednak książka Zygmunt Miłoszewskiego nie będzie rozprawą na temat przemijania i starości, ale próbą odpowiedzi na pytanie, czy gdybym mógł wybrać jeszcze raz, postąpiłbym tak samo?

Książki Zygmunta Miłoszewskiego>>>

Nowa książka Zygmunta Miłoszewskiego wehikułem czasu

Zygmunt Miłoszewski

źródło: NaTemat

Bohaterowie ku swojemu zdziwieniu przenoszą się do lat 60- tych ubiegłego wieku, do czasów swojej młodości. Jednak zachowują stan umysłu ludzi z XXI wieku, a także mądrość i doświadczenie, które nabyli z wiekiem. Czy wiedza na temat tego, jak ich życie się potoczy i gdzie będą za te 50 lat, spowoduje, że postanowią inaczej sterować swoim życiem? Czy Ludwik wróci do żony, którą zdradzał, kiedy poznał Grażynę? Czy Grażyna da szansę swojej wielkiej miłości z dawnych lat? W tle tej niecodziennej opowieści pojawi się także dawna Polska, w której wielkie mowy wygłasza odnoszący coraz większe sukcesy Edward Gierek.

Jak zwykle Zygmunt Miłoszewski porwie swoich Czytelników w podróż utkaną z wyobraźni, wiedzy i głębokich rozmyślań. Być może po przeczytaniu tej książki każdy z nas zastanowi się, co zrobiłby inaczej, gdyby miał taką szansę?

Książka ukaże się 8 listopada. W przedsprzedaży możecie zamówić ją już teraz, w tym miejscu.