Nowy Grey

Każda książka spod pióra EL James budzi wśród fanów autorki wiele emocji, tym bardziej, kiedy czekają na nią bardzo długo. Od premiery pierwszej części trylogii Grey. Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana minęły już dwa lata. Fani dopytywali się, kiedy wreszcie ukaże się nowy Grey. Od wczoraj już wiemy, że Ciemniejsza strona Greya oczami Christiana ukaże się w wersji anglojęzycznej 28 listopada, a w Polsce będzie prawdopodobnie w lutym 2018 roku. Sprawdźcie, co sama autorka mówiła o pisaniu kolejnej książki z perspektywy jednego z najpopularniejszych męskich bohaterów romansów/erotyków na świecie.

Nowy Grey. Darker

Nowy Grey oczami EL James

Jeszcze w czerwcu tego roku EL James powiedziała dla news.com.au., że cały czas pracuje nad tą kontynuacją serii z perspektywy Christiana. Dodała wtedy także, że: On jest naprawdę strasznie pokręcony, naprawdę jest. i dodała: Wreszcie udało mi się wejść do jego głowy i muszę przyznać, że to naprawdę interesujące miejsce.

W tym samym wywiadzie autorka nawiązała także bezpośrednio do samej fabuły książki. Powiedziała, że w pierwszej części Greya pojawiają się pierwsze informacje dotyczące tego, co tak naprawdę wydarzyło się w życiu Christiana i co stało się motorem tego, że jest takim, a nie innym mężczyzną. Z kolei w Ciemniejszej stronie Greya z perspektywy Christiana wchodzimy jeszcze głębiej, do jego najbardziej bolesnych wspomnień i zdarzeń, które sprawiły, że w środku był tak “złamany”. Miały one także wpływ na to, że stał się tak obsesyjnie wymagającym i dominującym mężczyzną.

Powiązane: PIERWSZY FRAGMENT Z KSIĄŻKI „GREY 2” E.L. JAMES!

Nowy Grey, czyli, co czuł Christian

Grey

Pinterest

Na początku 2016 roku ukazał się fragment Ciemniejszej strony Greya oczami Christiana. Informacje na ten temat znajdziecie tutaj. Dowiedzieliśmy się wtedy, że druga książka z perspektywy Christiana zaczyna się w innym momencie niż oryginalna druga część trylogii. W końcu tym razem jesteśmy “w głowie” innego bohatera. Spotykamy Christina, kiedy czeka na Anę pod jej nową pracą. Zaproponował jej podwiezienie na wystawę sztuki, na której ukażą się prace jej przyjaciela Jose. To będzie ich pierwsze spotkanie od czasu dramatycznej rozłąki w pierwszej części trylogii. Christian zauważy, że Ana bardzo straciła na wadze i że jest tylko cieniem tej dziewczyny, którą widział ostatnim razem. To spotkanie będzie dla nich próbą naprawienia tego, co zostało zniszczone. Będzie także szansą dla Christiana, aby zrozumiał siłę uczuć, które żywi do Any i to, czy jest w stanie zrezygnować ze swojej ustawicznej kontroli i kochać ją na jej własnych warunkach.

Nowy Grey i trudne powroty

W tej części udamy się w podróż do najciemniejszych demonów przeszłości Christina. W tle pojawią się jego byłe kochanki, Elena i Leila, które będą próbowały wciągnąć go z powrotem w otchłań jego trudnej przeszłości. Po drugiej stronie barykady pojawi się z kolei szef Any, który już nie kryje się z tym, że chce ja mieć tylko dla siebie. I jeżeli rzeczywiście Christian zmierzy się ze swoimi demonami i wyjdzie z tego zwycięsko, czy będzie potrafił być z Aną i jej nie krzywdzić?

Nowa część Greya pojawi się w Polsce najprawdopodobniej w lutym. Z pewnością będzie to ogromne wydarzenie dla wszystkich fanów autorki i książek, od których zaczęła się nowa era popularności powieści erotycznych na świecie.

Tymczasem także w lutym 2018 roku będzie miała premierę ostatnia, filmowa cześć trylogii: Nowe oblicze Greya. Premierę zaplanowano na 9 lutego, przed Walentynkami, także polscy fani będą mieli dwa powody do radości.

Wszystkie dotychczasowe książki z cyklu znajdziecie w tym miejscu>>>