Sztuka radości - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Sztuka radości to książka, która na polskim rynku będzie dostępna od 26 października 2018 roku. Dlaczego historia zyskała miano „przeklętej”? Ponieważ autorka, Goliarda Sapienza, za próbę wydania powieści zapłaciła niezwykle wysoką cenę. Kobieta zmagała się z depresją, popadła w ubóstwo, a nawet trafiła do więzienia. Jednak życie po raz kolejny pokazało, że niedoceniani i tłamszeni twórcy w końcu zostają docenieni. Tym samym dziś Sztuka radości jest rozchwytywana, a z księgarnianych półek znika niczym świeże bułeczki. Goliarda Sapienza z pewnością byłaby usatysfakcjonowana. Przeklęta powieść to w istocie arcydzieło i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Książka przypadnie do gustu wszystkim miłośniczkom beletrystyki, literatury pięknej i kobiecej. Koniecznie przekonajcie się o tym same!

Sztuka radości – szokująca historia kobiecego wyzwolenia

Przede wszystkim warto tutaj wspomnieć o tym, że autorka nad rękopisem pracowała ponad 10 lat. Prezentowana dziś książka opowiada o losach Modesty, urodzonej na Sycylii w 1900 roku. Bohaterka wyróżniała się silną niezależnością i wolnością seksualną. A w czasach, w których żyła, było to wszelkim zaprzeczeniem obowiązujących zasad moralności. Kobieta jednak jest na tyle zdeterminowana, że w końcu wyrywa się z ubogiej wsi i trafia na królewski dwór. Natomiast tam ma okazję upajać się uciechami u boku bogatego arystokraty.

Książka stworzona przez autorkę to przede wszystkim opowieść o łamaniu patriarchalnych zasad panujących w społeczeństwie, deprecjonujących wartość kobiety. Tym samym bohaterka niemal upaja się łamaniem konwencji i czerpie energię ze swojej zmysłowości oraz seksualnego i uczuciowego nieposłuszeństwa. Wbrew społecznym zasadom jest sobą — kobietą w całym znaczeniu tego słowa. Trudno ją poskromić i okiełznać jej temperament. A do tego przepełnia ją zmysłowość i diabelska inteligencja. Takie połączenie to niezwykła mieszanka.

Ponadto tło prezentowanej dziś historii stanowią wydarzenia polityczne i najważniejsze zmiany społeczne, które czytelniczki obserwują oczami Modesty.

Przypominamy, że książka pt. Sztuka radości będzie dostępna na naszym rynku od 26 października bieżącego roku. Powieść znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ten światowy bestseller każdej miłośniczce książek o kobietach i dla kobiet.