To, że jakiś pisarz wraca z nową książką, zazwyczaj nikogo nie dziwi. Jednak ten pisarski powrót to co innego, bo to powrót aż po 13 latach. W sieci gruchnęła właśnie wiadomość, że możemy się spodziewać nowej książki Thomasa Harrisa, autora książek o Hannibalu Lecterze.

Thomas Harris, twórca Hannibala wraca po 13 latach!

źródło: Flickr.com

Nowa książka Thomasa Harrisa w maju 2019

Premierę nowej książki Thomasa Harrisa, pierwszej od 2016 roku, zapowiedziano na 21 maja. Jeszcze nie znamy jej tytułu. Wiemy natomiast, że to pierwsza jego książka od 40 lat, której bohaterem nie będzie najsłynniejszy morderca-kanibal świata. Wydawca określił ją jako „standalone”, książkę samodzielną. Prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku miesięcy dowiemy się o tej publikacji czegoś więcej.

Nie ma wątpliwości, że nowa książka Thomasa Harrisa, z pewnością będzie wielkim wydarzeniem wydawniczym i podejrzewam, że czytelniczym też.

Thomas Harris, twórca Hannibala

Thomas Harris, twórca Hannibala wraca po 13 latach!

źródło: Filmweb

Jak do tej pory, tylko debiutancka powieść Thomasa Harrisa, Black Sunday z 1975 roku (Czarna niedziela, wydana w 1991 i 2000 roku) nie opowiadała o Hannibalu. Wszystkie kolejne powieści tego pisarza wchodzą w skład serii o tym wyrafinowanym mordercy: Czerwony smok, Milczenie owiec, Hannibal i Hannibal po drugiej stronie maski.

Postać Lectera za sprawą genialnej kreacji aktorskiej Anthony’ego Hopkinsa na stałe zagnieździła się już w popkulturze. Z resztą za rolę w Milczeniu owiec dostał Oskara.

Hannibal jest inspiracją dla filmowców i pisarzy thrillerów psychologicznych, którzy starają się wykreować swoich bohaterów, przynajmniej w części, w tak mistrzowski sposób jak Harris. Powstał nawet całkiem niezły serial telewizyjny Hannibal. Całkiem niezły, bo wciągający – moim zdaniem – był tylko pierwszy sezon, a z każdym kolejnym odcinkiem było już gorzej…

Cieszę się na tę premierę i z niecierpliwością będę wyglądać nowych informacji o tej książce i planach jej polskiego wydania. Chociaż mam wątpliwości, co do tego, czy dzięki niej Czytelnicy nie będą postrzegać Thomasa Harrisa jako twórcy thrillerów o Hannibalu Lecterze. Ale to się dopiero okaże.

Książki Thomasa Harrisa znajdziecie tutaj.

Ciekawi Was nowa książka Thomasa Harrisa?