Zbiornik 13 - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Zbiornik 13 to książka brytyjskiego pisarza, który podbija serca Czytelników na całym świecie. Warto tutaj wspomnieć, że każda z dotychczasowych powieści, jakie wydał autor, była nominowana do The Man Booker Prize. Nie tylko Czytelnicy, ale również krytycy literaccy z zaciekawieniem i wielką nadzieją śledzą poczynania McGregora. Dziś mamy doskonałą wiadomość także dla Czytelników z Polski. Najnowsza powieść pisarza pt. Zbiornik 13, która także została nominowana do The Man Booker Prize, pojawi się również na naszym rynku. I stanie się to już niebawem, bo polska premiera książki przewidywana jest na 21 maja bieżącego roku. Zaciekawieni? Koniecznie to sprawdźcie! Gwarantujemy, że nie pożałujecie.

Zbiornik 13 – świeże i innowacyjne spojrzenie na thrillery

Najnowsza książka pisarza to opowieść o tragedii jednej rodziny, w której cieniu żyje cała społeczność. Jest środek zimy, pierwsze lata XXI wieku. Podczas wakacyjnego pobytu, wśród pagórkowatego terenu w środku Anglii, znika dziewczynka. Wieśniacy zostają wezwani do pomocy w poszukiwaniach obejmujących całe wrzosowiska, policja organizuje blokady dróg, a do spokojnej zazwyczaj wsi zjeżdżają tłumy reporterów. Jednak, chociaż poszukiwania dziewczynki wciąż trwają, to obok bezlitośnie toczy się normalne życie. Oto jak na temat najnowszego projektu wypowiada się sam autor:

Widziałem ujęcie w wiadomości o poszukiwaniu zaginionego dziecka, rzut z lotu ptaka na 100 osób rozproszonych po zboczu wzgórza. Pomyślałem, że jeśli ktoś bierze udział w takich poszukiwaniach, na początku jest bardzo skupiony, ale prędzej czy później nieuchronnie jego uwaga zacznie się rozpraszać, bo stopy przemokną albo musi wrócić i nakarmić krowy. Normalne życie wkracza nawet w najbardziej doniosłe chwile.

Historia stworzona przez McGregora została napisaną charakterystyczną dla niego, oszczędną prozą. Ma jednak wielką siłę rażenia i zachwyca dyskretnym wdziękiem. To opowieść o ciężko zapracowanej wspólnocie, której przyszło żyć w cieniu straty obcych ludzi.

Przypominamy, że najnowsza książka Jona McGregora pojawi się w sprzedaży od 21 maja bieżącego roku. Powieść pt. Zbiornik 13 znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!