Literatura pięknaPolecamyZapowiedzi i nowości

Żywe morze snów na jawie Richarda Flanagana – nowość od laureata Bookera

Już pod koniec marca w księgarniach będziecie mogli znaleźć najnowszą powieść Richarda Flanagana, australijskiego pisarza i  laureata Bookera za książkę Ścieżki północyŻywe morze snów na jawie to opowieść o zrozpaczonym rodzeństwie i ich walce o życie umierającej matki.

Żywe morze snów na jawie Richarda Flanagana - nowość od laureata Bookera

Żywe morze snów na jawie: rozpacz i nadzieja, życie i śmierć

Australijski busz trawią pożary. Ginie las, giną zwierzęta. W czasie ekologicznej tragedii, śmierci przyrody, umiera też ponad osiemdziesięcioletnia Francie. Kobieta już pogodziła się ze śmiercią, ale jej dorosłe dzieci – nie. Są gotowe zrobić wszystko, by matka żyła dłużej. Tylko czy mają prawa tę decyzję podejmować w jej imieniu?

Anna pracuje w Sydney i jest uznaną architektką. Terzo w świecie biznesu jest znany z tego, że nie ma skrupułów. Tylko Tommy nie zrobił kariery. Jego malarstwo nie zdobyło uznania w świecie sztuki, a on sam dorabia pracą na kutrach rybackich. Wszyscy spotykają się w szpitalu w tasmańskim Hobbart przy łóżku umierającej matki. Mają wspólny cel – chcą przedłużyć życie Francie. Nie będą szczędzić sił ani środków. Wykorzystają wszelkie możliwe znajomości.

Tymczasem Francie śni na jawie. Dziwne majaki stają się jej jedyną ucieczką od coraz większego cierpienia. Wraz z umieraniem matki córka, Anna, zdaje sobie sprawę, że jej ciało zaczyna stopniowo znikać. Zaczyna się od małego palca. Z czasem kobieta zauważa, że znika nie tylko jej ciało, ale też ludzie. Czy można to zatrzymać?

Żywe morze snów na jawie - okładka nowej książki Richarda Flanagana

Antropocentryzm w obliczu ginącej natury

Czy można kwestionować decyzję umierającego, podpierając się miłością i własnymi potrzebami emocjonalnymi? Gdzie leży granica między miłością a zaborczością. Czy coś można uratować, kiedy świat się rozpada?

Żywe morze snów na jawie, najnowsza książka laureata Bookera, pojawi się w księgarniach już 23 marca. To propozycja dla tych czytelników, którzy lubią, gdy książka staje się czytelniczym wyzwaniem i cenią historie, które zostają z czytelnikiem jeszcze długo po przeczytaniu ostatniej strony.

Nową książkę Richarda Flanagana możesz zamówić w przedsprzedaży tutaj: Żywe morze snów na jawie.

Sprawdź też: