Nowa seria Holly Black

Autorka bestsellerowych powieści young adult fantasy powraca! Wydawnictwo Jaguar zapowiedziało, że już wkrótce na rynku książkowym pojawi się nowa seria fantasy od Holly Black. O czym będzie opowiadać Modern Faerie Tales i kiedy odbędzie się polska premiera pierwszej części? Sprawdź!

Nowa seria Holly Black wkrótce na TaniaKsiazka.pl

Bestsellerowe fantasy dla młodzieży

Holly Black to bestsellerowa autorka ponad trzydziestu powieści fantasy dla dzieci i nastolatków, zajmujących pierwsze miejsca w rankingu  New York Timesa. Była finalistką nagrody Eisnera oraz nagrody Lodestar, a także laureatką Mythopoeic Award, Nebula i Newbery Honor. Jej książki zostały przetłumaczone na 32 języki na całym świecie. Niektóre z nich zostały również zekranizowane.

Ostatnią premierą Holly Black na polskim rynku był Las na granicy światów, o którym pisaliśmy tutaj. 😉 Jeśli jesteście fanami powieści Holly Black, a Las macie już dawno za sobą, z pewnością ucieszy Was wieść o zupełnie nowej serii autorki, która pojawi się w Polsce już tej jesieni!

Nowa seria Holly Black

Nowa seria Holly Black – o czym opowiada?

Modern Faerie Tales, czyli Elfy ziemi i powietrza, bowiem taki tytuł będzie nosić trylogia autorki, to seria fantasy napisana w gatunku young adult. W jej skład wchodzić będą następujące tytuły: Kaye i zła królowa (Tithe), Vall i troll (Valiant) oraz Kaye i król elfów (Ironside). O czym będą opowiadać poszczególne części?

W Kaye i zła królowa poznamy szesnastoletnią Kaye, która jest współczesną nomadką. Jest zaciekła i niezależna. Bez ustanku dryfuje z miejsca na miejsce wraz z zespołem rockowym swojej matki, dopóki złowieszczy atak nie zmusza jej do powrotu do domu z dzieciństwa. Tam staje się niechętnym pionkiem w starożytnej i brutalnej walce o władzę między dwoma rywalizującymi ze sobą królestwami faerie. Walce, która może oznaczać jej śmierć…

W Vall i troll będziemy towarzyszami siedemnastoletniej Valerie, która ucieka do Nowego Jorku. Jej podróż jest próbą ucieczki od życia, które całkowicie ją zdradziło. Mając nową tożsamość, spotyka się z gangiem zamieszkującym labirynt miejskiego metra. Ale mimo mrocznego pochodzenia, jest coś niesamowicie urzekającego w nowych przyjaciołach Val. Kiedy ktoś namawia dziewczynę do wytropienia legowiska tajemniczego stworzenia, ta czuje się rozdarta między uczuciem do honorowego potwora, a strachem przed tym, kim stają się jej nowi przyjaciele.

W Kaye i król elfów, będącym kontynuacją Kaye i zła królowa, nadszedł czas na koronację Roibena. Niespokojna pośród złowrogiego Dworu Unseelie, pixie Kaye jest pewna tylko jednego – swojej miłości do Roibena. Ale kiedy Kaye po pijaku deklaruje swoją pomoc Roibenowi, ten wysyła ją na pozornie niemożliwą misję poszukiwania faerie, która potrafi kłamać. Nie mogąc zobaczyć Roibena, dopóki nie wypełni swojego zadania, Kaye znajduje się w centrum bitwy sprytu i broni toczonej nad jego tronem.

Modern Faerie Tales – kiedy premiera w Polsce?

Nowa seria Holly Black pojawi się w Polsce już tej jesieni nakładem Wydawnictwa Jaguar. Premiera pierwszej części została zapowiedziana na 30 września. Część druga pojawi się w lutym 2021 roku, zaś ostatnia w czerwcu przyszłego roku. My nie możemy się już doczekać!

A czy Wy również czekacie na nową serię od Holly Black?

Podobne artykuły:

Las na granicy światów – recenzja