Nowe wydanie Zadry Krzysztofa Piskorskiego to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości autora oraz tych, którzy uwielbiają literaturę science fiction. Jeśli zatem do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością tego pisarza, to teraz jest idealny moment. Warto bowiem wiedzieć, że pierwotnie Zadra wydana była w dwóch tomach. Teraz Czytelnicy będą mieli do czynienia z jedną książką. I jest to edycja nie tylko poprawiona, ale także rozszerzona. Jeśli zaś chodzi o samego autora, to jest on aż dwukrotnym laureatem nagrody im. Janusza A. Zajdla dla najlepszej polskiej powieści fantastycznej. Prezentowana dziś powieść zapewniła mu Złote Wyróżnienie nagrody im. Jerzego Żuławskiego. Sciecne fiction to gatunek, z którym dopiero rozpoczynacie przygodę? Koniecznie więc sprawdźcie tę pozycję!

Nowe wydanie Zadry – 696 stron czystej przyjemności

Jest rok 1819, energia próżni pchnęła Europę w całkiem nową erę. Na niebie pojawiają się trakcje etherowej kolejki, uczeni pracują nad maszynami liczącymi, a cewki Morthiene’a zasilają równie potężne, co niestabilne bramy. Właśnie w tych okolicznościach młody wynalazca, Maurice Dalmont, wpada na pewien trop. Być może już niedługo dokona tajemniczego odkrycia. W tym samym czasie narzeczony jego siostry, Stanisław Tyc, wciela się w szeregi Legii Nadwiślańskiej. Razem z nimi rusza do Nowej Europy, by walczyć o ziemie, które Napoleon obiecał Polakom. Ether jest jednak bardzo zdradliwy. Ponadto Nowa Polska to miraż, który skrywa mroczny sekret.

Krzysztof Piskorski w tej powieści prezentuje świat, jakiego jeszcze nie mieliście okazji zobaczyć. To szable i etherowe kulomioty. Cylindry i telepatyczne obręcze. Armaty i żywe trupy. Dorożki i powietrzna kolej. Koronkowe parasolki i szamańska magia. Początek nowej epoki – oraz wynalazek, który może ją przedwcześnie zakończyć.

Nowe wydanie Zadry Krzysztofa Piskorskiego znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy tę powieść wszystkim miłośnikom science fiction. Gwarantujemy, że nawet najbardziej wymagający odbiorca znajdzie w tej historii coś dla siebie. Warto również tutaj wspomnieć, że Zadra to powieść poprzedzająca kultowy tytuł autora Czterdzieści i cztery. Jest więc to początek epoki Etheru, a zarazem kamień węgielny polskiego steampunku. Koniecznie to sprawdźcie!