Nie to za mało - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Nowość od Naomi Klein pt. Nie to za mało pojawi się w sprzedaży już 1 marca 2018 roku i bez wątpienia zdobędzie szerokie grono odbiorców. Wszyscy, którzy interesują się literaturą faktu i historią Stanów Zjednoczonych powinni mieć tę pozycję w domowej biblioteczce. Kiedy świat dowiedział się, że autorka takich bestsellerów jak No logo czy Doktryna szoku pracuje nad książką poświęconą Donaldowi Trumpowi i ogólnemu stanowi polityki w Ameryce, zawrzało. Teraz w końcu Czytelnicy również w Polsce mają szansę przekonać się, dlaczego ta lektura wzbudza tyle emocji i kontrowersji. Koniecznie to sprawdźcie!

Nowość od Naomi Klein – kilka słów od samej autorki

Najnowsza publikacja Klein to niezwykle gorąca reakcja na najważniejsze wydarzenia polityczne, zwłaszcza wybór Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych. To także opowieść o gwałtownie rosnącym prawicowym populizmie i nacjonalizmie, który przejawia się w innych krajach. Jednym słowem to historia o systemie, gdzie ktoś taki jak Trump, mógł objąć najważniejsze stanowisko w państwie.

W jednym z wywiadów autorka tak oto komentowała najnowszą publikację i tematy, które w niej porusza: Staram się zrozumieć, jak człowiek-marka, otaczający się spółkami-córkami i spółkami-synami, niepotrafiący oddzielić swojej osobowości od osobowości swojej korporacji, mógł zostać prezydentem Stanów Zjednoczonych. By pojąć, jakim cudem do tego doszło, nie możemy panikować. Musimy myśleć strategicznie. I dodaje: Trump sprawił, że ogromna ilość ludzi angażuje się społecznie i politycznie w najróżniejsze ruchy. To ważne, byśmy w takim momencie zrobili krok do tyłu, ochłonęli na moment od zalewu przytłaczających newsów i pomyśleli nad tym, jak znaleźliśmy się w tym punkcie, czego możemy się spodziewać i, w którą stronę sprawy mogą jeszcze pójść.

Naomi Klein od wielu lat zajmuje się obserwacją procesów społecznych, gospodarczych i politycznych. Dzięki temu z doskonałą precyzją potrafi opisywać zjawiska, które większość z nas dopiero zaczyna przeczuwać. Ona nadaje im nazwy, które pozwalają odbiorcom rozpoznać je w naszej rzeczywistości. A chociaż książka pisarki skupia się na wydarzeniach w Ameryce, Klein swoim rozważaniom nadaje globalną perspektywę.

 Nowość od Naomi Klein pt. Nie to za mało znajdziecie tutaj.