Jak pokochać centra handloweWszystko się zgadza! Nowość od Natalii Fiedorczuk-Cieślak najprawdopodobniej pojawi się już w przyszłym roku. To bez wątpienia świetna wiadomość nie tylko dla fanów twórczości pisarki, ale także dla wszystkich czytelników. Warto przy tym przypomnieć, że w 2016 roku Natalia została uhonorowana Paszportem „Polityki” w kategorii literatura za książkę Jak pokochać centra handlowe.

Nowość od Natalii Fiedorczuk-Cieślak – autorka potwierdza

W jednym z wywiadów pisarka przyznała, że pracuje właśnie nad nową powieścią. Zdradziła również tytuł – Ulga – i zapowiedziała, że premiera planowana jest na początek 2018 roku. Oto co jeszcze miała do powiedzenia na temat najnowszego projektu:

Robię teraz research do kolejnej książki wśród kobiet, które należą do wspólnot chrześcijańskich, bardzo konserwatywnych. Zawsze mnie interesowało, jak współcześnie tłumaczone jest posłuszeństwo biblijne, a moje rozmówczynie to osoby świetnie wykształcone, bardzo elokwentne. W pewnym momencie zaczęły mnie przekonywać, bo to, co mówią, ma ręce i nogi. Jak w przypadku hebrajskiego zwrotu »ezer kenegdo«, który nie oznacza wprost, jak głosi przekład, „uczynię mu zatem odpowiednią dla niego pomoc” (Rdz 2, 18, 21), rodzaj usłużnego personelu – tylko partnerstwo, wzajemność, opiekę. W przypadku takich rodzin znalezienie się w jasnym systemie kontekstów jest łatwiejsze niż w płynnym partnerskim związku, który cały czas jest negocjowany.

Jak więc widać autorka nie spoczęła na laurach i tuż po intensywnym roku pełnym literackich wyzwań, ponownie bierze się do pracy. Jak sądzicie, czy i tym razem Natalia Fiedorczuk-Cieślak ma szansę sięgnąć po kolejne, znaczące wyróżnienie?

Wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z książką pt. Jak pokochać centra handlowe, odsyłamy tutaj.