Stulecie Winnych. Opowiadania - kup na TaniaKsiazka.pl

Nowość od Ałbeny Grabowskiej to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośniczek twórczości pisarki. Tym razem autorka bestsellerowej serii Stulecie Winnych przygotowała swoim Czytelniczkom zbiór opowiadań, związanych z popularnym cyklem. Książka pt. Stulecie Winnych. Opowiadania będzie dostępna w sprzedaży od 19 września 2018 roku. Ta pozycja przypadnie do gustu wszystkim miłośniczkom literatury pięknej i powieści historycznych. Jeśli zatem do tej pory nie miałyście okazji zapoznać się z twórczością tej pisarki, teraz jest idealny moment, by nadrobić zaległości. Koniecznie to sprawdźcie!

Nowość od Ałbeny Grabowskiej – kilka wspaniałych historii w jednej książce

Głównymi bohaterkami prezentowanej dziś książki są siostry Ania i Mania Winne. Kobiety mieszkają w podwarszawskim Brwinowie, a akcja powieści to XX wiek. Jak łatwo się domyślić, życie sióstr nie należy do najnudniejszych. Los na ich drodze stawia przeróżne wyzwania i przygody. Czytelniczki też nie będą narzekać na nudę. Wyjątkowo dramatyczny opis Wigilii, której uczestniczkami były siostry w 1943 roku, zmusza Czytelnika do zadawania pytań odnośnie ludzkiej natury i potrzeby sprawowania kontroli. To także przykład nieopisanego tyraństwa, do którego jest w stanie posunąć się jedynie człowiek żądny władzy.

Jednak bohaterami opowiadań są nie tylko siostry Winne. Jedna z historii opowiada o mężu Ani, który na skutek licznych zdarzeń i podejmowanych decyzji, staje się w pewnym momencie życia królem warszawskiego półświatka. Jego barwne i wyjątkowo burzliwe losy, tak lekko i zarazem wyraziście opisane przez autorkę, są niezwykle wciągające.

Sama autorka wie, jak rozgrzać ciekawość swoich Czytelniczek. Grabowska zdradziła, że jedna z opisanych historii wydarzyła się naprawdę. Nie podała jednak, o którą dokładnie chodzi. Kilka opowiadań zawartych w tej książce łączy się ze sobą wspólnymi wątkami fabularnymi. A wyjątkowy klimat wczesnego PRL robi piorunujące wrażenie. Jeśli zatem szukacie dobrego tytułu, który pochłonie was do reszty, trafiłyście doskonale.

Przypominamy, że nowość od Ałbeny Grabowskiej pt. Stulecie Winnych. Opowiadania będzie dostępna od 19 września 2018 roku. Książkę znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy!