Najmroczniejszy sekret - kup na TaniaKsiazka.pl

Najmroczniejszy sekret – taki tytuł nosi nowość od Alex Marwood. Książka przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom thrillerów psychologicznych. Warto tutaj dodać, że autorka jest absolutną mistrzynią w tym gatunku.

Świadczyć o tym mogą, chociażby nagrody, znajdujące się na jej koncie: Edgar Award oraz Macavity Award for Best Mystery Novel 2015. Jeśli więc poszukujecie tajemniczej i zapierającej dech w piersiach historii, trafiliście idealnie.

Nowość od Alex Marwood Najmroczniejsze sekrety - kup na TaniaKsiazka.pl

Nowość od Alex Marwood – opowieść, dla której źródłem inspiracji była prawdziwa historia

Sean Jackson to pięćdziesięciolatek, który właśnie obchodzi swoje okrągłe urodziny. Huczna impreza, na którą zostali zaproszeni liczni goście, kończy się niespodziewanym skandalem i ogromną katastrofą. W środku nocy, w tajemniczych okolicznościach znika jedna z córek solenizanta, Coco.

Od tej tragedii mija ponad dwadzieścia lat. Sean umiera niespodziewanie, jako człowiek niezwykle zamożny i wpływowy. Na jego pogrzebie pojawia się Mila – córka z pierwszego małżeństwa oraz Ruby – nastoletnia siostra bliźniaczka zaginionej przed laty Coco.

Dziewczyny wspólnie docierają do domu, gdzie ich ojciec mieszkał ze swoją czwartą żoną. Na miejscu odkrywają coś niepokojącego. Wszyscy obecni dziś goście byli również świadkami tajemniczego zniknięcia Coco podczas 50 urodzin Seana. Okazuje się, że bohaterki są o krok od rozwiązania tragicznej zagadki, która rzuciła cień na całe ich dotychczasowe życie. Mają nadzieję, że mroczne sekrety z przeszłości ujrzą w końcu światło dzienne. Tylko czy Ruby i Mila są gotowe na odkrycie tajemnic, kryjących się za drzwiami domu Jacksonów?

Autorka do napisania tej powieści czerpała inspirację z prawdziwej historii trzyletniej Madeleine McCann. Dziewczynka zaginęła bez śladu z portugalskiego hotelu w Praia da Luz. W tym czasie jej rodzice jedli kolację ze znajomymi tuż za rogiem.

Warto wspomnieć, że Marwood swego czasu była także dziennikarką prasową. Dlatego też skrupulatnie wykorzystuje sensacje umieszczane na pierwszych stronach gazet, dostrzegając w nich literacki potencjał. Jej najnowsza książka to próba przedstawienia najbardziej realnego scenariusza wydarzeń, o których kiedykolwiek wspomnieliśmy.

Książkę pt. Najmroczniejszy sekret znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!