Nikt nie idzie - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Nowość od Jakuba Małeckiego pt. Nikt nie idzie to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników polskiego pisarza. Co ciekawe, autor porzucił pracę w banku na rzecz świata literatury. Krytycy twierdzą, że ma naprawdę wielki talent do tworzenia schizofrenicznych fabuł. Ponadto Małecki ma na koncie nominację do Nagrody Literackiej Nike, którą otrzymał w 2017 roku za książkę Ślady. Może również pochwalić się stypendium Młoda Polska przyznawanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zatem jeśli jeszcze do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością tego pisarza, koniecznie nadróbcie zaległości. Gwarantujemy, że nie pożałujecie.

Nowość od Jakuba Małeckiego – prosta, a zarazem prawdziwa powieść

Główną bohaterką powieści jest Olga, która wydaje się taka sama, jak wszyscy. Jest szara, papierowa i dopasowana do otaczającego ją świata. Chociaż dziewczyna nigdy nie była i wciąż nie jest szczęśliwa w takiej rzeczywistości. A przecież ma wszystkie cechy, których pożąda się we współczesnym społeczeństwie. To młodość, ambicje i doskonałe predyspozycje zawodowe. Mimo to bohaterka wciąż nie znajduje się we właściwym miejscu. Tym samym fakt ten wywołuje w niej pewnego rodzaju niepokój.

W najnowszej książce stworzonej przez Małeckiego czytelnicy mają szanse zajrzeć do życia głównej bohaterki. Uczestniczą w pozornie mało znaczących i zwyczajnych momentach. Wkrótce jednak okazuje się, że każdy z nich ma jakieś tajemnicze ukryte znaczenie, którego nie można mu odmówić. Pierwszy przełom pojawia się, kiedy Olga dostrzega na ulicy Klemensa. Jak sama stwierdza, nie jest on ani chłopcem, ani mężczyzną, jednak dotyka go niepełnosprawność. Tym samy dziewczyna nie może przestać o nim myśleć, a ich drogi niebawem ponownie się skrzyżują. Tylko czy stanie się to w odpowiednio sprzyjających warunkach?

Książki Jakuba Małeckiego stanowią ciekawe studium ludzkich zachowań oraz osobowości przedstawionych w ramach małych, niewymagających, choć zarazem wciągających fabuł. Sekret ich powodzenia oraz tego elektryzującego magnetyzmu, który wokół siebie roztaczają, tkwi tu akurat w prostocie, nie wydumaniu, lecz pogłębionej psychologii postaci.

Nowość od Jakuba Małeckiego pt. Nikt nie idzie znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!