Nowy Cormoran Strike

Dokładnie dwa lata od wydania Zabójczej bieli Robert Galbraith wraca z kolejną częścią serii kryminałów. Zatem już 25 listopada nowy Cormoran Strike pojawi się na półkach polskich księgarni.

Nowy Cormoran Strike

Niespokojna krew (oryginalny tytuł Troubled Blood) to już piąty tom opisujący perypetie londyńskiego detektywa, a został stworzony przez alter ego autorki bestsellerów, J.K. Rowling. Pisarka podbiła serca czytelników na całym świecie, kreując magiczne uniwersum Harry’ego Pottera. Ponieważ zdobyła tym ogromną popularność, nie chciała, by jej kolejne pozycje wydawnicze były oceniane przez pryzmat dotychczasowej kariery. Pseudonim pozwolił jej na świeży start w zupełnie nowym gatunku.

Pierwszy kryminał J.K. Rowling

Pierwszy tytuł z jej cyklu kryminałów, Wołanie kukułki, ukazał się w 2013 roku. Nie wzbudził takiego zainteresowania jak książki o małym czarodzieju z Hogwartu, ponieważ nikt nie wiedział, że to proza autorki bestsellerów. Z tego względu książkę kupiło jedynie około 1,5 tys. czytelników. Po pewnym czasie J.K. Rowling przyznała się jednak do autorstwa tej powieści. W rezultacie ten krok znacząco zwiększył zainteresowanie jej kryminalnym debiutem. Pomimo rosnących słupków sprzedaży, Rowling pozostała przy swoim pseudonimie. Kolejne części cyklu o prywatnym detektywie Cormoranie Strike’u wyszły również spod pióra już nie tak tajemniczego Roberta Galbraitha.

Nowy Cormoran Strike i kolejne dochodzenie

Po Niespokojną krew warto sięgnąć nawet bez znajomości poprzednich części serii. Książka ta stanowi bowiem zamkniętą całość, podobnie jak poprzednie tomy. W jaką historię tym razem uwikłają się detektyw Cormoran Strike i jego wspólniczka Robin Ellacott?

Podczas odwiedzin rodziny w Kornwalii do Strike’a zgłasza się kobieta i prosi o odnalezienie matki, która zaginęła w tajemniczych okolicznościach w 1974 roku. Okaże się, że rozwiązanie sprawy sprzed prawie 40 lat to prawdziwie intrygujące wyzwanie. Podczas dochodzenia bohaterzy powieści trafią też na zagmatwane tropy, a wśród nich na karty tarota, psychopatycznego mordercę oraz nie zawsze godnych zaufania świadków. Jak poradzą sobie z tym wymagającym zadaniem? Dowiemy się już pod koniec listopada!

Informacja o nowym Cormoranie Strike’u pojawiła się na Facebook’owym profilu Robert Galbraith Polska:

📣Z radością ogłaszamy, że polska premiera najnowszej książki Roberta Galbraitha będzie miała miejsce 25 listopada❗️🎉…

Opublikowany przez Robert Galbraith Polska Środa, 26 sierpnia 2020

Nie znasz kryminalnej twórczości Rowling? W takim razie przeczytaj poprzednie książki z serii o Cormoranie Strike’u i pokochaj styl Roberta Galbraitha! Wszystkie książki znajdziesz tutaj.

Tom 1. Wołanie kukułki (4 grudnia 2013 r.)
Tom 2. Jedwabik (24 września 2014 r.)
Tom 3. Żniwa zła (13 stycznia 2016 r.)
Tom 4. Zabójcza biel (28 listopada 2018 r.)

Powiązane artykuły: Piąta część o Cormoranie Strike’u – premiera i tytuł