Nowy Wiedźmin od CD Projekt Red?

Książki, gra, serial… Jeżeli myślicie, że temat Wiedźmina niedługo się wyczerpie, to obawiam się, że jesteście w błędzie. Jak podaje Eurogamer, Adam Kiciński, prezes grupy CD Projekt, w trakcie spotkania z dziennikarzami zdradził, że po wydaniu Cyberpunk 2077, rozpocznie się produkcja kolejnej gry, która ma mieć miejsce w wiedźmińskim uniwersum. Coś czuję, że fani gier właśnie zaczęli zacierać ręce. 🙂

Nowy Wiedźmin od CD Projekt Red?

thewitcher.com, materiały dla mediów

Nowy Wiedźmin od CD Projekt Red?

Pod koniec zeszłego roku CD Projekt Red doszedł do porozumienia z Andrzejem Sapkowskim. Szczegóły tej umowy nie są znane, jednak wiemy, że spółka nie tylko potwierdziła już posiadane prawa do Wiedźmina w obszarze: gier wideo, komiksów, gier tradycyjnych, ale też uzyskała nowe. Tym samym trwający już od jakiegoś czasu konflikt na został zażegnany.

Zatem już w grudniu zaczęły krążyć plotki na temat tego, że możemy się spodziewać nowej gry. Teraz to już oficjalna informacja.

Nowy Wiedźmin od CD Projekt Red?

thewitcher.com, materiały dla mediów

Skoro nie Wiedźmin 4, to co?

Od grudnia fani czekali na informacje dotyczące Wiedźmina 4. Jednak Kiciński uciął spekulacje na temat powstania tej gry. Gra z wiedźmińskiego uniwersum, na którą CD Projekt ma zacząć pracować, nie będzie kontynuacją opowieści o Geralcie z Rivii. Zatem do końca nie wiemy, jakich fabularnych rozwiązań możemy się spodziewać.

Przygotowaniem tej gry na razie ma się zająć mniejszy zespół, ponieważ większa część CD Projektu ma pracować nad dodatkami do Cyberpunk 2077. Przypomnę Wam jeszcze, że premierę tej drugiej przesunięto z kwietnia na 17 września.

Dzięki grze i serialowi Netflixa na świecie wzrosła popularność serii Sapkowskiego o Wiedźminie – mnóstwo czytelników sięgnęło po książkowe pierwowzory. Po sukcesie serialu Netflix zaczyna pracę nad kolejnym sezonem. Jeżeli jeszcze nie znacie powieści o Geralcie z Rivii, to odsyłam Was w to miejsce.

Na nową wiedźmińską grę pewnie jeszcze sporo poczekamy. Ciekawe, co będzie podstawą jej fabuły i czy faktycznie nie będzie w niej Geralta. Co o tym myślicie?Seria wiedźmin - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >