Nóż - nowa książka Jo Nesbø o Harrym Hole'u już w czerwcu!

Wszyscy fani serii o niepokornym detektywie, Harrym Hole’u, mogą z niecierpliwością zacierać ręce. Dlaczego? Bo już w czerwcu, po ponad dwóch latach od wydania 11. tomu serii – Pragnienia, na półki księgarń trafi Nóż, najnowsza część tego kryminalnego cyklu od bestsellerowego Jo Nesbø. Ja już przebieram NÓŻkami. 😉

Nóż - nowa książka Jo Nesbø o Harrym Hole'u już w czerwcu!

kadr z filmu dostępnego na fanpage’u Jo Nesbo Polska

Nóż – nowa książka Jo Nesbø o Harrym Hole’u już w czerwcu!

Co dokładnie nas czeka w najnowszym kryminalnym thrillerze jednego z najbardziej znanych norweskich pisarzy? Na oficjalnej stronie autora już jakiś czas temu pojawił się dość enigmatyczny, a zarazem bardzo intrygujący opis.

W wolnym tłumaczeniu:

W Nożu, Harry Hole budzi się w wielkim kacem, a jego ręce i ubrania są pokryte krwią. Nie tylko będzie musiał stanąć ze swym śmiertelnym wrogiem twarzą w twarz, ale też zmierzy się z najmroczniejszą sprawą.

Jakby tajemnic było mało, to jeszcze autor umieścił na swoim fanpage’u skierowaną do polskich czytelników wiadomość, która wcale nie rozjaśnia tego, co spotka Harry’ego Hole’a w Nożu. Autor intryguje jeszcze bardziej… Z resztą sami się przekonajcie:

Podsumowując, Jo Nesbø nie oszczędza ani swojego bohatera, ani czytelników, którzy uwielbiają Harry’ego Hole’a. W Nożu serwuje mu scenariusz najtragiczniejszy z możliwych. Może macie już swoje przypuszczenia, co do tego, co to może być? Ja mam pewne podejrzenia, ale jestem pewna, że mocna fabuła tej książki je zweryfikuje.

Właśnie za to uwielbiam całą serię. Nie za to, że głównemu bohaterowi i jego bliskim przytrafiają się coraz straszniejsze rzeczy. Uwielbiam ją za to, że każda część jest niesamowicie przewrotna. Kiedy już czytelnikowi wydaje się, że wie, co się stało, wie, kto jest odpowiedzialny za zbrodnie, pisarz przekręca wątki fabularne o 180° i po tym twiście nic już nie jest tak oczywiste. Rozwiązanie zagadki za każdym razem zaskakuje. Jestem ciekawa, co mnie zaskoczy w najnowszym thrillerze o Harrym Hole’u.

Może macie już swoje przypuszczenia, co do tego, co to może być?

Premierę książki zaplanowano na 19 czerwca. Małe ptaszki ćwierkają, że już po majówce Wydawnictwo Dolnośląskie zdradzi więcej informacji na jej temat, ale na razie ciii…

Jeżeli nie znacie jeszcze tej serii, to zachęcam Was do tego, żebyście zajrzeli w to miejsce. 😉

Nóż, nowa książka Jo Nesbø - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>

Pomajówkowa aktualizacja 😉 

⇦⇦ Wiemy już, jak wygląda polskie wydanie najnowszej części serii o Harrym Hole’u.

Najnowszą książkę Jo Nesbø, Nóż, już możecie zamówić w tym miejscu.