PolecamyYoung Adult

O miłości dla nastolatków czyli 3 książki Jennifer Echols

O miłości dla nastolatków

Jennifer Echols to amerykańska pisarka, która w swoich powieściach skupia się na problemach i radościach współczesnej młodzieży. Główną tematyką, którą porusza w swoich książkach, są pierwsze miłości, konflikty z rodzicami oraz pierwsze samodzielne decyzje dotyczące swojej drogi życiowej, które musi podjąć każdy nastolatek.

O miłości dla nastolatków – Love Story Jennifer Echols

Książka opowiada o Erin, dziewczynie, która marzy by zostać pisarką. Jej plany kłócą się jednak z wizją przyszłości, którą ma dla niej jej babcia – pragnie ona, aby wnuczka przejęła rodzinną farmę. Erin decyduje postąpić wbrew woli opiekunki i wyjeżdża do Nowego Jorku, by tam studiować pisarstwo. Nie spodziewa się jednak, że spotka tam swojego dawnego przyjaciela, z którym rozstała się w złych okolicznościach. Na kursie pisarskim, na który oboje uczęszczają, dochodzi do prawdziwej wojny, nie na pięści lecz… na słowa. Hunter i Erin będą kłócić się, wylewać swoje żale oraz dążyć do naprawy swojej relacji za pomocą opowiadań przygotowywanych na kursie. Czy uda im się pogodzić i zapomnieć o dawnych urazach? Na te pytania odpowie książka Love Story.

O miłości dla nastolatków – Flirt Roku Jennifer Echols

Jest to książka rozpoczynająca cykl powieści Niezwykli. Lekka i bardzo życiowa lektura nie tylko dla nastolatków. Autorka przedstawia tu życie młodej dziewczyny wraz z jego blaskami i cieniami. Głowna bohaterka, Tia, nie stroni od alkoholu, przygodnych znajomości i innych używek. Pragnie w ten sposób zachowywać pozory, sprawiać wrażenie tej wyluzowanej, której niewiele rzeczy w życiu obchodzi. W rzeczywistości jest jednak inteligentną i refleksyjną dziewczyną, ale to przecież nie jest „cool”. Dlatego Tia gra przed znajomymi i przed sobą samą. Czy będzie jednak w stanie grać swoją rolę także przed chłopakiem, który skradł jej serce?

O miłości dla nastolatków – Para Idealna Jennifer Echols

Drugi tom z cyklu Niezwykli. Główna bohaterka, Harper, to z pozoru zwykła dziewczyna, która niedawno obchodziła swoje siedemnaste urodziny. Jej pasją jest fotografia i dlatego otrzymuje zadanie wykonania zdjęć do szkolnego albumu. Na jednym z nich ma znaleźć się ona sama w towarzystwie Brody’ego, szkolnej gwiazdy footballu. Tych dwojga nic nie łączy. Nic, poza nominacją do tytułu „Byliby idealną parą” przyznanego im przez innych uczniów. Harper sceptycznie podchodzi do futbolisty, uważa go za pustego mięśniaka, szybko okazuje się jednak, że pozory mylą i nie należy oceniać innych tylko po okładce. Co z tego wyniknie i czy Harper i Brody są rzeczywiście parą idealną?

Powieści obyczajowe Jennifer Echols pisane są przystępnym, lekkim językiem, będą idealnym wyborem zarówno dla samych młodych ludzi, którzy odnajdą siebie w perypetiach jej głównych bohaterów, jak i dla starszych Czytelników, którym przybliżą problemy, z jakimi boryka się współczesna młodzież. Według The Romantic Times autorka posiada niecodzienną zdolność do barwnego i autentycznego kreowania związków międzyludzkich.

Zachęcamy do zapoznania się z całą twórczością Jennifer Echols, którą znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!