Dzień Pszczółki Mai! Sprawdź serię Pszczółka Maja w TaniaKsiazka.pl >>

Kochana, owadzia bohaterka wielu dzieci na całym świecie dziś ma swoje święto. 24 lipca obchodzimy Dzień Pszczółki Mai. Kiedy o tym myślę, od razu mam w głowie ten szlagier Zbigniewa Wodeckiego:

Dzień Pszczółki Mai! Sprawdź serię Pszczółka Maja w TaniaKsiazka.pl >>

źródło: gazeta.pl

Gdzieś jest, lecz nie wiadomo gdzie
Świat, w którym baśń ta dzieje się,
Maleńka pszczółka mieszka w nim
Co wieść chce wśród owadów prym.

Tę pszczółkę, którą tu widzicie, zowią Mają,
Wszyscy Maję znają i kochają.
Maja fruwa tu i tam
Świat swój pokazując nam…

Dzień Pszczółki Mai, bohaterki wielu pokoleń dzieci

Czy wiecie o tym, że popularny serial animowany dla dzieci o Pszczółce Mai, Guciu i ich przyjaciołach powstał na bazie? Co więcej, sama bohaterka jest dużo starsza niż pierwsza telewizyjna adaptacja jej przygód z 1975 roku.

Mali czytelnicy po raz pierwszy spotkali się z sympatyczną Pszczółką Mają już w 1912 roku. To właśnie wtedy niemiecki pisarz Waldemar Bonsels opublikował zbiór opowiadań: Pszczółka Maja i jej przygody. Ta książka dla dzieci szybko stała się bardzo popularna, dlatego przetłumaczono ją na około 40 języków. Pierwsze polskie wydanie ukazało się 10 lat później, w 1922 roku.

Pszczółkę Maję znam głównie z serii filmów animowanych, tej z 1975 roku, która była emitowana w telewizji w ramach Wieczorynki. Spędziłam z tą słodką bohaterką wiele wieczorów mojego dzieciństwa. Myślę, że nie ja jedna, prawda? Przyznajcie się, też na pewno czekaliście niecierpliwe na każdy kolejny odcinek. 😉

W Dzień Pszczółki Mai chcę Was zachęcić to tego, żebyście sięgnęli po książki o przygodach bohaterki. To piękne historie o przyjaźni i o tym, że warto jest być pracowitym. Polecam Wam też serię Pszczółka Maja w TaniaKsiazka.pl, w której poza książeczkami znajdziecie też kolorowanki, maskotki i  wiele innych produktów w atrakcyjnych cenach dedykowanych tej bohaterce.

Seria Pszczółka Maja >>

Czy Dzień Pszczółki Mai też sprawia, że stajecie się sentymentalni?

Dzień Pszczółki Mai! Sprawdź serię Pszczółka Maja w TaniaKsiazka.pl >>