Księga mieczy - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Opowiadania ze świata Gry o Tron już niebawem pojawią się także na polskim rynku. Antologia, o której jakiś czas temu informowaliśmy Czytelników, nosi tytuł Księga mieczy i dostępna będzie od 27 marca 2018 roku. Jej autorem jest Gardner Dozois, sławny redaktor i popularny pisarz, a także najlepszy przyjaciel mistrza fantastyki, George’a R.R. Martina. Jego najnowszy projekt to nie lada gratka dla wszystkich fanów gatunku. Nikt dziś nie ma wątpliwości, że Księga mieczy to jedna z najgorętszych i najbardziej pożądanych antologii tego roku. Fanów twórczości Martina i świata, który stworzył w kultowej już sadze Pieśni Lodu i Ognia, czeka jeszcze jedna niespodzianka. W skład prezentowanej dziś książki wchodzi bowiem opowiadanie pisarza, nigdy wcześniej niepublikowane.

Opowiadania ze świata Gry o Tron oraz wiele innych epickich historii

Gardner Dozois zgromadził w jednym miejscu utwory najznakomitszych gwiazd współczesnej fantastyki. Dlatego też odbiorcy będą mieli szansę poznać opowiadania, których akcja toczy się w najpopularniejszych światach. Wśród autorów zamieszczonych w antologii znajdują się, m.in.: George R. R. Martin, K. J. Parker, Robin Hobb, Scott Lynch, Ken Liu, C. J. Cherryh, Daniel Abraham, Lavie Tidhar, Ellen Kushner. Ale to oczywiście nie jedyne nazwiska, bo jest ich całe mnóstwo.

Możecie być pewni, że z takim składem przeżyjecie niesamowite przygody i odbędziecie wędrówki po mrocznych krainach. Tylko w tej książce znajdziecie grupę niezwykłych i nieustraszonych wojowników i wojowniczek, którzy na każdym kroku mierzą się ze straszliwym niebezpieczeństwem. A ich jedynym sojusznikiem jest ostra stal. Szansę na przeżycie zaś daje im dodatkowo spryt i odwaga. To wszystko składa się na bohaterów, mierzących się niejednokrotnie ze śmiercią.

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, w antologii znajduje się opowiadanie Martina, które nigdy wcześniej nie było publikowane. Chodzi tu o historię pt.  Synowie smoka, opowiadającej o niefortunnej rywalizacji między synami Aegona I – Aenysem I i Maegorem I. Rywalizacji, która miała tragiczne i niebezpieczne skutki dla Siedmiu Królestw.

Księgę mieczy znajdziecie tutaj.