Osobisty przewodnik po Pradze - kup na TaniaKsiazka.pl

Osobisty przewodnik po Pradze to obowiązkowa propozycja dla wszystkich miłośników podróży. Mariusz Szczygieł, laureat nagrody Nike wydał właśnie niepowtarzalny przewodnik, który zainteresuje każdego obieżyświata. Dlaczego? Ponieważ prezentowana dziś książka znacznie różni się od tego, co możecie znaleźć na księgarnianych półkach, wśród tego typu literatury. Właśnie mija 20 lat, odkąd autor wyjechał do Pragi wiosną 2000 roku. To wtedy uwiodło go to miasto i język jego mieszkańców. Czego możecie spodziewać się po tej publikacji? Koniecznie sprawdźcie to sami!

Osobisty przewodnik po Pradze - kup na TaniaKsiazka.pl

Osobisty przewodnik po Pradze – kilka słów od autora

Mariusz Szczygieł zaznacza, że jego najnowsza książka powstała właściwie ze zdenerwowania:

Od momentu pierwszych moich publikacji o Pradze nie ma tygodnia, żebym nie dostał pytania o jakieś miejsca magiczne, ważne, osobiste. Ma to być oczywiście Praga bez mostu Karola i bez Hradczan. Nadmiar tych próśb, a zwłaszcza niemożność odpisywania na wszystkie, zaczął mnie irytować. Postanowiłem więc zamienić to uczucie w coś pozytywnego. Napisałem przewodnik, do którego wszystkich będę teraz odsyłał. W przewodniku oprowadzam wyłącznie po moich ulubionych miejscach w Pradze. W ten oto sposób książka wymyka się krytyce, że czegoś w niej nie ma. Jeśli nie ma, to mnie nie uwiodło!

W związku z tym teraz czytelnicy mają niepowtarzalną okazję spojrzeć na to turystyczne miasto z nieco innej perspektywy. To dom jako cios między oczy czy dworzec jako upadła bajka. Do tego most, który ułatwia śmierć i schron przed beznadzieją. Góra nieobojętności, pomnik gejów, a także kościół zgubiony na podwórku. Grób jako kryształ. Kamienica, która drga. Prysznic jako metafora. A poza tym nie zabraknie tu również rozmów z Czeszkami i Czechami. Tymi znanymi, jak i kompletnie anonimowymi.

Przypominamy, że Osobisty przewodnik po Pradze Mariusza Szczygła jest już dostępny w sprzedaży. Prezentowaną dziś książkę znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury podróżniczej i przewodników. Koniecznie to sprawdźcie i dajcie nam znać, co sądzicie o tej pozycji! Jak zawsze jesteśmy ciekawi waszych opinii.