Ekranizacje i adaptacje

Osobliwy dom pani Peregrine w reżyserii Tima Burtona

osobliwy 622

Rok 2016/2017 w świecie książkowych ekranizacji zapowiada się niezwykle ciekawie. Szykuje się bowiem kolejna, wspaniała produkcja, której reżyserem jest sam Tim Burton. Twórca odpowiadający za sukces Edwarda Nożycorękiego, Alicji w krainie czarów czy Gnijącej panny młodej. Tym razem chodzi o przeniesienie na ekran książkowej historii Osobliwy dom pani Peregrine autorstwa Ransom Riggs. Premiera na świecie przewidziana jest na 30 września 2016 roku. Jeśli chodzi zaś o Polskę, to film powinien pojawić się nie później niż w styczniu 2017.

Osobliwy dom pani Peregrine to opowieść o niezwykle tajemniczej wyspie, gdzie znajduje się dom sierot. Historie o tym miejscu opowiadał Jacobowi dziadek. Kiedy umiera on w tajemniczych okolicznościach, chłopiec postanawia wyruszyć w podróż do owego miejsca, by zmierzyć się z opowieściami dziadka. Co go tam czeka? Mnóstwo zwariowanych i magicznych rzeczy. Jacobowi dane jest poznać historię swojego przodka oraz jego przeszłość. W czasie swoich poszukiwań poznaje Emme, z którą przenosi się do roku 1940, gdzie poznaje dyrektorkę placówki, panią Peregrine…

Niedawno ukazał się zwiastun, który całkowicie oddaje niesamowitość klimatu w jakim zostanie utrzymany cały film. Ponieważ Osobliwy dom pani Peregrine to opowieść z gatunku thrilleru, można spodziewać się, że zaserwuje ona widzowi sporą dawkę napięcia. Aktorzy, którzy wystąpią w tej ekranizacji to między innymi: Eva Green, As Butterfield, Alison Janney, Judi Dench, Samuel L. Jackson oraz Terence Stamp.

Mając na uwadze tak świetną obsadę aktorską, jak również wspaniałego reżysera, można wróżyć tej ekranizacji niemały sukces. Fani książki, jak i fani filmów, wychodzących z pod ręki Tima Burtona czekają zapewne z niecierpliwością.

My nie możemy się doczekać, a wy?