Seria Osobliwy dom

Osobliwy dom pani Peregrine Ransoma Riggsa to niekwestionowany światowy bestseller. Książka sprzedała się na świecie w 5-milionowym nakładzie! Ponadto wiele osób dobrze pamięta ją także, dlatego że zawiera niepokojące, autentyczne fotografie w klimacie prosto z horrorów.

Autor książek znalazł je na pchlim targu i to one zainspirowały go do napisania tej historii. Wielbicieli twórczości Ransoma Riggsa ucieszy niewątpliwie fakt, że właśnie zadebiutowała czwarta część serii Pani Peregrine: A Map of Days. Na razie książka miała swoją premierę za granicą, ale jestem pewna, że po sukcesie całej serii Riggsa możemy spodziewać się jej także w Polsce.

Seria Osobliwy dom pani Peregrine właśnie doczekała się czwartego tomu!

Kolejny Osobliwy dom pani Peregrine tym razem w Ameryce

Tym razem zgodnie z obietnicą autora, akcja książki zostaje przeniesiona do Ameryki (wcześniej miała miejsce na walijskiej wyspie). Ponownie trafiamy do świata Jacoba Portmana, którego los i rodzinne koneksje związały z Osobliwym domem pani Peregrine i jego mieszkańcami. Do Ameryki Jacob trafia właśnie ze swoimi nowo zdobytymi przyjaciółmi, w tym Emmą, a także samą Panią Peregrine i oczywiście innymi dziećmi z domu. Wszyscy oni próbują się odnaleźć w nowym, nieznanym, “tradycyjnym” świecie i po prostu stać się jego częścią. Jednak sielskie dni niedługo dobiegną końca, kiedy Jakob dokona niepokojącego odkrycia. Bohaterowie trafią na podziemny bunkier, który należał do dziadka Jacoba, Abe.

 

PRZERAŻAJĄCE FOTOGRAFIE DZIECI Z KSIĄŻKI OSOBLIWY DOM PANI PEREGRINE TO AUTENTYKI, WIEDZIELIŚCIE?

Niebezpieczny spadek

Teraz skrywane sekrety ujrzą światło dzienne i Jacob szybko się dowie, jak niebezpieczny spadek “odziedziczył”. Okaże się, że on sam był częścią tajemnicy i sekretów dziadka, na długo, zanim przekroczył progi Osobliwego domu pani Peregrine. Szybko stanie się jasne, że bohaterowie zetkną się z nową rzeczywistą i zasadami, których nie znają i nie rozumieją.

OSOBLIWY DOM PANI PEREGRINE DOCZEKA SIĘ DRUGIEJ TRYLOGII!

Książki z serii Osobliwy dom pani Peregrine

Książka ponownie będzie zawierała niepokojące ilustracje, klimatem nawiązującym do scen jak z horroru, jednak tym razem w kolorze.

 

Premiera książki A Map of Days jest dużym wydarzeniem za granicą, na co wpływ miał z pewnością fakt, że Osobliwy dom pani Peregrine Ransoma Riggsa był światowym bestsellerem i doczekał się także ekranizacji.

W serii do tej pory ukazały się:

  1. Osobliwy dom pani Peregrine Riggs Ransom. Tom 1
  2. Miasto cieni Riggs Ransom. Tom 2
  3. Biblioteka dusz . Tom 3

Ponadto na polskim rynku ukazała się także książka towarzysząca serii Baśnie osobliwe, będąca zbiorem opowiadań o osobliwych bohaterach, których poznajemy na kartach powieści Riggsa.

Znacie tę serię? Sięgnięcie po kontynuację, jak pojawi się w Polsce?