Fanów twórczości Ransoma Riggs’a i jego przerażających opowieści ucieszy z pewnością fakt, że planowana jest kolejna kontynuacja Osobliwego domu Pani Peregrine. Pierwsza pełna trylogia miała miejsce w walijskim sierocińcu, akcja kolejnych, trzech książek zostanie przeniesiona do Ameryki.

Jak powiedział dla Entertainment Weekly:

Osobliwy dom Pani PeregrinePierwsze trzy książki z serii Osobliwy dom Pani Peregrine opowiadają o osobliwych dzieciach i ich świecie. Jednak w tej historii jest jeszcze wiele do odkrycia i opowiedzenia. Nie mogę się doczekać, kiedy pójdę o krok dalej i zagłębię się w nowe, nieznane rejony tej opowieści, przenosząc ją do Ameryki.

Premiera anglojęzycznego wydania przewidziana jest na 2017 rok.

Kontynuacja Osobliwego domu Pani Peregrine po raz 2

Miasto cieniO książce Ransoma Riggs’a wydanej w Polsce w 2012 roku stało się znowu głośno za sprawą niedawnej słynnej ekranizacji tej powieści przez Tima Burtona. Historia równie niesamowita jak sam reżyser, który słynie z niezwykle oryginalnych, kontrowersyjnych i bajkowych adaptacji. Film zarobił do tej pory na całym świecie prawie 200 mln$.

Fani Osobliwego domu Pani Peregrine sięgnęli z pewnością także po kontynuację pierwszej części, czyli Miasto cieni i Bibliotekę dusz. Teraz okazuje się, że historia osobliwych dzieci jeszcze się nie kończy. Autor wszystkich trzech książek, Ransom Riggs, postanowił przenieść akcję powieści z Walii na nowy kontynent.

Biblioteka duszGłównym bohaterem wszystkich części Osobliwego domu jest Jacob Portman i niecodzienni mieszkańcy tajemniczej wyspy. Chłopak przybywa na wyspę za sprawą niesamowitych opowieści i starych fotografii, w których świat wprowadził go jego dziadek. Kiedy powoli odkrywa tajemnice dziwnego domu, szybko orientuje się, że jego mieszkańcom grozi ogromne niebezpieczeństwo. Poznaje także niezwykłe umiejętności i niecodzienne dary, którymi dysponują.

Poznamy odpowiedzi na wiele pytań

Dzięki kontynuacji tej historii przez Riggs’a, światło dzienne ujrzy wiele niewyjaśnionych kwestii, które pojawiły się w trzech pierwszych książkach. Fani pisarza i całej serii z pewnością będą zadowoleni. Warto wspomnieć, że sama książka została zainspirowana starymi fotografiami, które pisarz znalazł podczas swoich poszukiwań na pchlich targach. Zdjęcia wydały mu się przerażające, kiedy je oglądał “czuł ciarki na plecach”, i może trudno w to uwierzyć, ale wszystkie fotografie, które znalazły się w pierwszej książce są autentyczne.

Więcej informacji o tych niecodziennych zdjęciach, możecie znaleźć w artykule: Przerażające fotografie dzieci z książki Osobliwy dom Pani Peregrine to autentyki, wiedzieliście?