Filmy na podstawie książek

Pajęcza głowa – zwiastun ekranizacji Saundersa z Chrisem Hemsworthem

Pajęcza głowa - zwiastun ekranizacji Saundersa z Chrisem Hemsworthem

Kto ma ochotę obejrzeć wciągający thriller sci-fi? Na Netfliksie niedługo pojawi się Pajęcza Głowa – ekranizacja opowiadania George’a Saundersa. Zwiastun krąży po sieci. Widzieliście już zapowiedź nowego wcielenia Chrisa Hemswortha? Jeśli nie, czytajcie dalej!

Pajęcza głowa - zwiastun ekranizacji Saundersa z Chrisem Hemsworthem

Pajęcza Głowa – zwiastun ekranizacji Saundersa

Akcja Pajęczej Głowy rozgrywa się w supernowoczesnym, odizolowanym od reszty świata zakładzie karnym. Osadzeni korzystają w nim ze specjalnych warunków, w zamian jednak godzą się na poddawanie się eksperymentom.

Genialny i ekscentryczny farmaceuta-wizjoner (Chris Hemsworth) podaje więźniom środki zmieniające świadomość, nastrój i samopoczucie. Reguluje ich emocje – od dołków po ekstazę. Bacznie obserwuje i rejestruje efekty swoich działań.

W tych okolicznościach między dwojgiem osadzonych: Jeffem (Miles Teller) i Lizzy (Jurnee Smollett) nawiązuje się wyjątkowa relacja. Czy jest ona jednak prawdziwa? A może to tylko skutek przyjmowania leków? Jeff zastanawia się, czemu tak naprawdę mają służyć wpływające na emocje substancje. Para decyduje się podjąć próbę ucieczki. Nie będzie to jednak takie proste…

Zobaczcie zwiastun filmu:

Film Pajęcza Głowa – kiedy premiera?

Reżyserem produkcji jest Joseph Kosinski (Top Gun: Maverick, Tron: Dziedzictwo). Za scenariusz odpowiadają znani z Deadpoola Rhett Reese i Paul Werneck. Autorem zdjęć jest z kolei Claudio Miranda (Życie Pi, Ciekawy przypadek Benjamina Buttona)

Premierę zaplanowano na 17 czerwca 2022 r. Film będzie można obejrzeć na platformie Netflix.

10 grudnia George Saunders

Ucieczka z Pajęczej Głowy, czyli opowiadanie z tomu 10 grudnia

Nowy film Netfliksa powstał na podstawie opowiadania George’a Saundersa Ucieczka z Pajęczej Głowy, z tomu zatytułowanego 10 grudnia.

Zbiór to portret współczesnej Ameryki, z wszelkimi jej problemami i bolączkami. Autor odnosi się do konsumpcjonizmu, kultury masowej, szerzącej się obojętności, która pojawia się nie tylko wobec obcych ludzi, ale także w relacjach z najbliższymi.

Bohaterowie opowiadań to zwykli, przeciętni ludzie. Za wszelką cenę dążą do osiągnięcia sukcesu, rzadko jednak udaje im się dotrzeć do celu.

Zbiór 10 grudnia George’a Saundersa znajdziecie W TYM MIEJSCU.

Zobacz także: