Książki dla dzieci

Pożegnanie z Wesołą i inne opowiadania. Polskie wokalistki piszą dla dzieci!

Pożegnanie z Wesołą i inne opowiadania. Polskie wokalistki piszą dla dzieci!

Rozmawianie o emocjach to niełatwa sprawa. Zwłaszcza kiedy chce się tak delikatny temat poruszyć z najmłodszymi. Z pomocą może przyjść zbiór pod tytułem Pożegnanie z Wesołą i inne opowiadania dla dzieci. Tom powstał jako wspólne dzieło znanych polskich wokalistek, które tym razem zamieniły mikrofon na pióro. Jaki jest efekt tej współpracy? Więcej informacji znajdziecie poniżej.

Pożegnanie z Wesołą i inne opowiadania. Polskie wokalistki piszą dla dzieci!

Marika, Koteluk, Grosiak i inne piosenkarki w nowej roli

Pożegnanie z Wesołą zawiera teksty Natalii Grosiak, Beli Komoszyńskiej, Marty Kosakowskiej – Mariki, Meli Koteluk oraz Natalii Moskal i Olgi Stokłosy.

W swoich opowieściach autorki z czułością i wrażliwością pochylają się nad tematami dotyczącymi dzieci. Piszą o całej gamie emocji: gniewie, wstydzie, smutku, ale także radości i uldze. 

Fabuła każdego z opowiadań skupia się wokół dziecięcego bohatera i wyzwań, przed jakimi staje mały człowiek. Czytelnicy poznają m.in. Kaję, która nie może pogodzić się z przeprowadzką i wielkimi zmianami w swoim życiu oraz Antka, który ma problem na lekcjach WF-u. Dzieci stopniowo uczą się, jak rozpoznawać, nazywać i doceniać emocje, nawet te nieprzyjemne.

Wspólne czytanie opowiadań z pociechą może być dobrym punktem wyjścia do rozmów o tym, z jakimi przeżyciami mierzy się dziecko.

Emocje są jak język obcy – czasami trudno go opanować, ale można i trzeba się tego nauczyć, żeby móc skutecznie porozumiewać się z innymi. O tym właśnie jest ta znakomita książka, dzięki której każdy młody człowiek nauczy się lepiej rozumieć świat, a przede wszystkim samego siebie.

Marcin Prokop, dziennikarz

Nie wiem jakiej magii użyły Autorki tych opowiadań, ale podczas czytania co rusz miałem wrażenie, że piszą o mnie. Niezdobycie upragnionego tytułu w konkursie. Niemożność adaptacji po przeprowadzce. Negatywne doświadczeniem z wuefem w podstawówce. A to tylko przykłady! Jestem przekonany, że zdecydowana większość z Was poczuje to samo co ja. Będziecie mieć wrażenie, że te opowiadania są o Was samych.

Przemek Staroń, Nauczyciel Roku 2018, psycholog, edukator, autor książek

Pożegnanie z Wesołą i inne opowiadania okładka

Pożegnanie z Wesołą i inne opowiadania dla dzieci – kiedy premiera?

Premiera książki odbyła się 25 maja 2022 r.

Zbiór opowiadań ukazał się nakładem Wydawnictwa Fame Art.

Pożegnanie z Wesołą znajdziecie POD TYM LINKIEM.

Zobacz także: