Pamiętnik księgarza - kup na TaniaKsiazka.pl

Shaun BythellPamiętnik księgarza to książka, która na polskim rynku pojawi się już 21 czerwca 2019 roku. Zainteresuje wszystkich miłośników literatury faktu i nietuzinkowych historii o życiu. Ponieważ autor, Shaun Bythell, opowiada w swojej książce o codziennym i niełatwym życiu księgarza. Wspomniany tytuł cieszy się już ogromnym zainteresowaniem czytelników na całym świecie i trudno się temu dziwić. W końcu traktuje o tym, co miłośnicy książek lubią najbardziej – o książkach właśnie i niezwykle ciekawych oraz ciepłych historiach z nimi związanych. Poza tym w prezentowanej dziś książce nie zabraknie też trudów dnia codziennego. A wszystko to okraszone nutą dowcipu i ujmującym poczuciem humoru. Dzięki temu czytelnicy otrzymują ciepłą i niezwykle zabawną opowieść o tym, jak ważne są książki w życiu człowieka. Zainteresowani? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Pamiętnik księgarza – kilka słów o książce i jej bohaterze

Młody Szkot, pod wpływem impulsu, przejmuje podupadły antykwariat. Za cel stawia sobie rozkręcenie tego niełatwego interesu. Szybko okazuje się, że ta odważna, ale nieco szalona decyzja, wywraca jego życie do góry nogami.

Tym samym czytelnicy mają okazję poznać Shauna Bythella, księgarza, bibliofila i wyjątkowego mizantropa ze szkockiego miasteczka Wigtown. To właśnie tu bohater prowadzi antykwariat, którego niezliczone półki uginają się pod ciężarem tysięcy książek. A wśród nich można znaleźć absolutnie wszystko. Od szesnastowiecznej Biblii po pierwsze wydania powieści Agathy Christie. Można powiedzieć, że to raj dla miłośnika książek. Ale czy na pewno? Cóż… powiedzmy, że prawie.

Autor prezentuje czytelnikom szczere, sarkastyczne i przezabawne zapiski, które obfitują we wzloty i upadki codziennego życia księgarza. Tym samym znajdziecie tam utarczki z wrednymi klientami, problemy z ekscentrycznym personelem czy frustracje z powodu chronicznie pustej kasy. Poza tym to także podróże do najodleglejszych zakątków Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu książkowych skarbów, emocje towarzyszące niespodziewanym znaleziskom i uroki małomiasteczkowego życia.

Pamiętnik księgarza - kup na TaniaKsiazka.pl

Przypominamy, że książka pt. Pamiętnik księgarza na polskim rynku będzie dostępna od 21 czerwca bieżącego roku. Prezentowaną dziś pozycję znajdziecie tutaj.

 Tutaj znajdziecie fragment książki. Natomiast tutaj znajdziecie pytania do autora i jego odpowiedzi. Jeszcze raz gorąco polecamy, zwłaszcza, że książka ukaże się pod naszym patronatem!