FantasyPolecamyZapowiedzi i nowości

Pan Lodowego Ogrodu – cała seria fantasy już w nowym wydaniu

Pan Lodowego Ogrodu - cała seria fantasy już w nowym wydaniu

Szukacie ciekawej serii dark fantasy? A może macie za sobą lekturę kultowego Wiedźmina i polujecie na coś w podobnym stylu: z silnym bohaterem, magią i zaskakującą opowieścią? Już 6 grudnia w księgarniach pojawi się nowe wydanie ostatniej, IV księgi świetniej serii fantasy Jarosława Grzędowicza – Pan Lodowego Ogrodu. A to znaczy, że będziecie mogli złapać cały cykl w odświeżonej szacie graficznej.

Pan Lodowego Ogrodu - cała seria fantasy już w nowym wydaniu

Pan Lodowego Ogrodu — Vuko Drakkainen i poszukiwanie zaginionych naukowców

Agent specjalny Vuko Drakkainen zostaje wysłany na tajemniczą planetę Midgaard z misją ratunkową. Wcześniej wysłano na nią naukowców, ale kontakt z nimi dawno się urwał, zatem trzeba dowiedzieć się, czy żyją i co właściwie się z nimi stało.

W tym momencie może wydawać się Wam, że to seria science fiction. Otóż w Panu Lodowego Ogrodu znajdziecie elementy fantastyki naukowej, ale historii wykreowanej przez Grzędowicza znacznie bliżej do mrocznego fantasy.

Mieszkańcy Midgaardu bardzo przypominają ludzi, a ich życie zbliżone jest to tego na Ziemi w czasach średniowiecza. Drakkainen dostaje nowoczesny sprzęt stylizowany na ten, jakim posługują się tubylcy, i ma zachowywać się tak, żeby nie wzbudzić podejrzeń. Musi wpasować się w społeczność Midgaardu.

Kiedy odnajduje chatkę zamieszkiwaną wcześniej przez naukowców, okazuje się, że poza dziwacznie przekształconymi ciałami kilku z nich, nie ma w niej śladu po pozostałych badaczach. Będzie musiał podróżować przez świat pełen niesamowitych istot, magii i dodatkowo pogrążający się w wojnie, żeby dowiedzieć się, co przytrafiło się naukowcom.

Polskie dark fantasy: Pan Lodowego Ogrodu - nowe wydanieEpicka i brutalna opowieść o mocy i szaleństwie

Grzędowicz serwuje swoim czytelnikom podróż przez mroczny świat, w którym nie brakuje przemocy, przeznaczenia i bóstw bawiących się śmiertelnikami. Pokazuje, że od potęgi jest bardzo blisko do szaleństwa.

Pan Lodowego Ogrodu to świetna epicka seria dla fanów dark fantasy. Dodatkowo okładki nowego wydania łączą się w spójną całość. To spodoba się też tym molkom książkowym, którzy szukają wydań ciekawych wizualnie.

Książki z serii możecie znaleźć tutaj: seria Pan Lodowego Ogrodu.

Sprawdź też: